İnstagram’da Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Paylaş!

İnstagram’da zaman geçirirken rahatsızlık veren hesapların engellenebilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle de instagram’da engel kaldırma nasıl yapılır? Sorusunun cevabı olarak farklı bir iki yöntem bulunmaktadır. Sosyal medya kullanımı sırasında talihsizlikler yaşamamak ve daha verimli kullanmak için kullanım sağlanılan uygulamaların özelliklerinin bilinmesi fayda sağlamaktadır. İnstagramda zaman geçirirken kullanılan hesapların gizlilik ve güvenliği bireysel işlemler dâhilinde sağlanabilmektedir. İsteğe bağlı olarak hesap sahipleri, rahatsızlık duydukları ya da kendilerine ulaşmasını istemedikleri hesapları, kolaylıkla engelleme şansına sahip bulunmaktadır. Aynı zamanda belli bir zaman içerisinde engellemiş oldukları hesaplar üzerinde bulunan kısıtlama işlemini kaldırabilme imkânı da bulunmaktadır.

İnstagram Engel Kaldırma İşlemleri

İnstagram’da erişimi kısıtlanan hesaplar üzerindeki engeli kaldırmak için öncelikle instagram üzerinden arama bölümü açılarak işleme başlanmaktadır. Arama bölümünden engellenen kişinin hesabına ulaşmak gerekmektedir. Engellenen kişinin sayfası bulunduktan sonra hesapla alakalı bilgiler görünmese de profil bölümüne girilerek, engellemeyi kaldır bölümüne dokunmak gerekmektedir. Bu işlemler sonrası engellenen kullanıcı üzerindeki erişim kısıtı kaldırılmış olmaktadır. Bunu yapabilmenin farklı bir yolu daha bulunmaktadır.

Engel Kaldırmanın Farklı Yolu

İnstagram’da engel kaldırmanın ikinci bir yolu daha bulunmaktadır. Bu ikinci yöntem bireysel instagram hesabı üzerindeki profil ayarları bölümünden yapılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için İnstagram’daki bireysel hesap sayfasının açılması gerekmektedir. Bireysel profil sayfası açıldıktan sonra, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üç noktalı bölüme giriş yapılarak işleme devam edilmektedir. Açılan bu bölümde bulunan hesap kısmına gelinerek, engellenen kullanıcılar kısmına tıklamak gerekmektedir. Açılan bölüm üzerinden İnstagram üzerinden engellemiş olan hesapların tamamı kolaylıkla görüntülenebilmektedir. Görüntülenen bu hesaplar içerisinden engel kaldırılmak istenilen hesap seçilerek, engellemeyi kaldır bölümüne dokunulduktan sonra hesap üzerindeki kısıtlamayı kaldırma işlemi tamamlanmaktadır.