4.5G Nasıl Aktif Edilir?

Paylaş!

Teknolojinin gelişmesi ile telefonlarda son nokta iletişim hızı ve internet hızı olarak 4.5G kullanılmaya başlanmış ve birçok kesim tarafından memnuniyetle sonuçlanmıştır. Ülkemizde hizmet veren operatörler den hepsi bu hizmeti sunmaya başlamıştır. Birçok kişinin merak ettiği konu olan 4.5G nasıl aktif edilir? sorusu için ilk yapmanız gereken bağlı bulunduğunuz şebekenin bu aboneliği başlatması gerekmektedir. Balı bulunduğunuz telefon operatörü tarafından iletişime geçerek 4.5G aboneliği başlatabilir ve sonra telefonunuzdan aktif hale getirebilirsiniz.

4.5G Başvuru Ve Aktifleştirmek

4.5G hizmeti almak istiyorsanız bağlı olduğunuz operatörün genel şubelerine giderek mevcut hattınızı 4.5G hattı ile değiştirmeniz gerekmektedir. Yeni hat almadan 4.5G’ye geçiş yapamazsınız. Yeni hattınız çok kıs işlem sonrası operatörünüz tarafından size teslim edilecektir. Yaklaşık 1 saat için aktif hale gelen 4.5G’yi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Şuan için ücretsiz değişim yapılan hatlar için en yakın şubelere başvuru yapmanız halinde işlemleriniz hemen gerçekleştirilecektir. Yeni hattınızı almanız sonucu aktif hale gelmesi için telefonlarınızın ayarlar kısmından hücresel ayarlar bölümünü seçerek, hücresel veri seçeneklerinden 4.5G’yi aktifleştirin seçeneği ile hemen aktif hale getirebilirsiniz. Bazı operatörlerin hatları 3G den 4.5G’ye sim kart değişimi olmadan geçebilmektedir. Bunun için ise operatörünüze kısam mesaj ile mesaj atarak bu isteğinizi onaylatıp, daha sonra servisler bölümünden 4.5G servisini onaylayarak kayıt yaptırabilirsiniz.

4.5G Uyumlu Cihazlar

4.5G yeni teknoloji hız anlamına gelmekte olup, yeni sistemden yarar sağlamak için sadece başvuru ve sim kar değişikli yeterli olmamakta. Kullandığınız cihazında 4.5G uyumlu olması gerekmektedir. Birçok cihaz bu sistem için uyumlu değildir. Telefonunuzun uyumlu olup olmadığınız internetten ve operatörünüzden rahatlıkla öğrenebilir ve hemen işlemlerinizi yaptırarak 4.5G’yi kullanmaya başlayabilirsiniz.