Apple’dan Şaşırtan Açıklama!

Paylaş!

Apple’dan Şaşırtan Açıklama! Amerika menşeili telefon üreticisi Apple firması son dönemlerde bazı kullanıcıların iPad Pro cihazlarında yamulma sorunu yaşamaları ile uğraşıyor. Apple bazı cihazların kutularından yamuk çıktığı durumunu kabul ederken, performansında her hangi bir etken oluşturmadığı gerekçesi ile bu durumu sorun etmediklerini söyleyerek şaşırtan bir açıklamaya imza atmış oldu. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı teknoloji firmalarından bir tanesi olarak bilinen Apple firması son dönemlerde sektörde açıklaması ile konuşuluyor.

2018 model iPad Pro cihazlarında tüketicilere sorun olarak gelen ve bir dizüstü bilgisayar kadar yüksek performans sunması ile bilinen tabletler her iki açıdan da adından söz ettirmeyi başarıyor. Forum sayfalarında ve sosyal medyada son dönemlerde hızlı bir şekilde yayılan ve iPad Pro modelinin kutusundan yamuk bir şekilde çıktığına dair dilden dile dolaşan dedikodulara Apple firması son verdi. Bazı cihazlarında bu sorunun yer aldığı kabul eden firma şaşırtıcı bir açıklama yaparak bunu sorun etmediklerini belirtti.

Yamuk Cihaz: iPad Pro

Türkiye fiyatı ile neredeyse 6 bin TL vererek almış olduğunuz iPad Pro modeli kutusundan yamuk çıkabilir. Apple firmasına göre ise bu durumu büyütecek her hangi bir olay yok. Şirketin artan şikayetler üzerine basına verdiği demeçte iPad Pro modelinin kutusundan yamuk çıkması durumunun performansı hiç bir şekilde etkilemiyor oluşundan ötürü sorun etmedikleri belirtildi.

The Verge’e verilen demeçte bu açıklama ile beraber kullanıcıların tepkileri daha da arttı. Apple firmasının yamulmuş olan iPad Pro cihazları için bizce bir sorun yok tavrı kullanıcıların sosyal medyada şirketi linç etmesine neden oldu. Forum sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda iPad Pro modelinin yamulma sorunu, anten çizgilerinin gövde kısmını bölmesinden ötürü LTE modellerinde fazlası ile görülüyor.

iPad Pro Wi-Fi sahiplerinin de bu sorunu yaşaması ile beraber dünyanın pek çok yerinden şikayet alan şirketin yaptığı açıklama ise içler acısı. Performansın etkilenmediğini öne sürerek yamulma sorununun bir problem haline getirilmemesi gerektiği yönünde şirket yetkililerinden gelen açıklama ile beraber sosyal medya birbirine girmiş durumda.