Yazılım Sisteminde Önemli Değişimler

Paylaş!

Yazılım Sisteminde Önemli Değişimler. Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Apple tarafından tasarlanan, patenti alınan ve çoğu teknolojik cihazda kullanılan iOS yazılımının 13. sürümü tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Apple yetkilileri tarafından tanıtılan iOS 13, piyasaya sürülecek yeni iPhone’larda kullanılacak.

Dosya Sıkıştırma Özelliği

Yeni sürümde oldukça dikkat çeken dosya sıkıştırma özelliği sayesinde, telefonun hafızasının hızlıca dolmasının önüne geçilmiş olunuyor. İstenilen dosyaların boyutunun küçültülmesi ya da büyütülmesi yeni yazılım sayesinde mümkün oluyor. Telefonun hızı da böylece yüklü uygulamalardan olumsuz olarak etkilenmiyor.

Ağız Bakımı Takibi

Herhangi bir başka uygulamaya ihtiyaç duymaksızın, ağır bakımı takibinin yeni yazılıma sahip cihazlardan yapılması mümkün oluyor. Diş fırçalama kontrolü sağlayan bu özellik sayesinde, daha sağlıklı günler tüketicileri bekliyor.

Düşük İnternet Kullanımı

Yeni yazılım sayesinde, kullanıcılar tarafından aktive edilen düşük veri moduyla kullanılan internet en aza indirilmiş olunuyor. Hızlı şekilde ve fark edilmeksizin tüketilen mobil veri artık tarihe karışıyor. Çok daha az kullanılan internet sayesinde beklenmedik fatura gelmesinin de önüne geçiliyor.