Twitter Android’e Geçiş Özelliği Geldi

Paylaş!

Kullanıcıların ana sayfaları üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlayan ve bu yönde yeni bir özellik geliştiren Twitter, isteyen kullanıcılarının popüler tweetlere, isteyen kullanıcılarının ise son paylaşılmış olan tweetlere yönelik hareket edebilmelerini sağladı. Dünyanın popülerliğini elinde bulunduran mikro-blog sitesi olarak milyonlarca kullanıcısı ile uzun yıllardır sosyal medya hizmetleri sunan Twitter, Android uygulaması için oldukça faydalı sayılabilecek bir özelliği hayata geçirdi.

Bu teni özellik ile beraber Twitter uygulaması, Android kullanıcıları için ana sayfada daha fazla kontrol sağlayacak. Kullanıcılar kendi profillerinin yer aldığı ana sayfada, takip ettikleri kişiler tarafından atılmış olan popüler tweetleri ya da dilediklerinde yeni atılmış olan tweetleri görebilecekler. Twitter uygulamasının otomatik olarak güncellendiği cihazların yanı sıra Google Play Store üzerinden de güncellenebilmesi mümkün. Son güncellemenin alınması ile beraber Twittter uygulamasının bu yeni sürümünü kullanabilmek mümkün oluyor.

Tweetler Arası Geçiş

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Twitter, Android kullanıcılarına yönelik olarak geliştirdiği tweetler arası geçiş özelliğini devreye soktu. Bu güncellemeyi aldıktan sonra Twitter uygulamasına giren kullanıcı, ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan yıldız sembolüne tıkladığı zaman tweetler arasında geçiş yapabilecek. Ayar menüsünde yeni tweetleri görme ya da popüler tweetleri görme şeklinde iki ayrı seçenek yer alıyor.

Bu seçeneklerden birini tercih etme durumunda kullanıcının ana sayfası ona göre belirleniyor. Twitter uygulaması ana sayfada yer alan bu özelliği yeni tweetler ile ayarlanması ancak bir süre uygulamaya girilmemesi durumunda yeniden popüler tweetlere çevrilmesi konusunda dizayn etmiş durumda. Söz konusu ana sayfa özelliğinin geçtiğimiz Aralık ayında IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için yayınlanmış olması, üzerinden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra Android işletim sistemindeki cihazlar için de devreye girmesine neden oldu.

Yeni tweetler ile popüler tweetleri ayrı alanlarda görebilmenin yollarını arayan Twitter uygulaması bu konuda gerekli olan işlemi ana sayfayı iki ayrı bölmeye ayırmakta buldu. Kullanıcıları oldukça memnun eden bu özellik ise kısa sürede birçok kişinin ilgisini çekti.