Google Maps İle Mesafe Nasıl Ölçülür?

Paylaş!

Google tarafından kullanıcılara sunulmuş sayısız avantajlı uygulamalardan bir tanesi de Google Maps adı ile bilinen ve harita hizmeti sunan özelliktir. Google tarafından desteklenen ve sürekli güncellenen uygulama hem uydu hem de harita hizmeti vererek hiç bilgi olmadığınız bir alan hakkında bile yol haritası çıkarmanızı ve bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırıyor. Bunun için sahip olunması gereken tek şey ise bir gmail hesabıdır. Ayrıca google maps ile mesafe ölçümü de yapılmaktadır. Uygulama hakkında fazla bilgisi olmayanlar için google maps ile mesafe nasıl ölçülür? Sorusunun adımlarını anlatmak gerekli olacaktır.

Google Maps ve Mesafe

Google ile dünya üzerindeki herhangi iki noktanın birbirine olan mesafeleri kolaylıkla ölçülebilir. Bunun için arama motorunuza google maps yazınız. İlk çıkan link google tarafından desteklenen haritalar sayfası olacaktır. Linke tıkladıktan sonra google maps karşınızdaki ekranda belirecektir. Google haritalarda ara seçeneğine gelerek mesafesini ölçmek istediğiniz ilk yeri harita üzerinden yazarak arayınız. Birbirine benzer isimli yerler olabileceğinden dolayı doğru yeri seçip seçmediğinizi kontrol ediniz. Ardından yol tarifi yazan kısma tıklayınız ve diğer mekânı da seçiniz. Sonuç olarak en altta mesafe ve yol bilgileri açılacaktır.

Google Maps İle Edinilebilen Bilgiler

Google maps ile aktarılan basamakları takip ettikten sonra mesafe bilgisine ulaşmak mümkündür. Açılan sayfanın hemen altında yol tarifi detaylarına göre ne kadar mesafe olduğu ve hangi yolların kullanılabileceği de görülecektir. Hangi yolların seçildiğinde ne kadar süre alacağı da tahmini olarak verilmiştir. Hatta yürüme mesafesinde olup olmadığının kontrolü de yapılabilir.

2’den Fazla Yer Arasındaki Mesafe

Google maps sayesinde sağ üstteki artıya tıklayarak sayısız yerin birbirine olan uzaklığını ölçmek mümkündür.