Amazon’da Türkiye’ye 49€ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz

Paylaş!

Amazon’da Türkiye’ye 49€ Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden olan Amazon’un com.tr sitesi artık amazon.de ye yönlendiriliyor ve Türkçe olarak hizmet veriyor.

Türkiye operasyonunda değişikliğe giden şirket artık amazon.de üzerinden Türkçe olarak müşterilerini karşılayacak. Türkçe dil seçeneğini sitede bulunan dünya simgesine basarak seçmeniz yeterli. Sadece Türkçeleştirme çalışmalarıyla kalmayan site aynı zamanda Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği alabilecekler. İlerleyen zamanlarda daha fazla Türkçe seçeneklerinin de olacağı bildiriliyor.

Şimdilik Türkçe kullanıma açılmış ana özellikler:

– Siteyi’yi Türkçe kullanma
– Sayıları sürekli artan milyonlarca ürüne ait isim ve başlıklar
– Türkçe e-posta ve telefon desteği sunan müşteri hizmetleri
– En çok ziyaret edilen destek sayfaları
– “Hesabım” bölümü ile sipariş ve kargo bilgileri

49 euro üzeri kargo bedava

49 Euro üzeri alışveriş yapan Türkiye’deki müşterilerinden kargo ücreti almayan amazon.de toplu alışveriş yapan kullanıcıların gönlünü çelmiş görünüyor.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber‘in durum hakkında yapıtığı açıklama: “Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 avro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz”.

Sitede alışverişinizin gümrüğe takılma ihtimaline karşılık sizden 75€ depozito alıyor ve eğer herhangi bir masraf çıkmaz ise geri iade ediyor. Eğer 100€ masraf çıkarsa arada kalan 25€ ücreti sizden alımıyor site kendisi karşılıyor.

Türkiye’deki yerli e-ticaret sitelerinin dünya devlerinden olan ve Türkçeleştirme işlemleri hızla devam eden bir site ile nasıl bir rekabete girecekleri ve ya sektörü nasıl etkileyeceğini önümüzdeki dönemlerde hep birlikte göreceğiz.