Ulanzi PT-15 Teleprompter İle Akıcı Konuş

Paylaş!

Merhaba heptekno’loji tutkunları! Bu yazıda, son zamanlarda keşfettiğim ve içerik üretim sürecini önemli ölçüde kolaylaştıran bir üründen bahsedeceğim: Ulanzi PT-15 Teleprompter.

Teleprompter Nedir?

İlk olarak, teleprompter’ın ne olduğunu anlayalım. Teleprompter, kameranın önündeki kişinin metni rahatça okuyabilmesini sağlayan bir cihazdır. Metin, bir camdan yansıtılarak kameraya gelir, böylece kişi metni rahatlıkla takip edebilir.

Ulanzi PT-15 Teleprompter’ın Özellikleri:

Ulanzi PT-15, akıllı telefonlar ve DSLR fotoğraf makineleri ile uyumlu, taşınabilir ve kullanımı kolay bir teleprompter. Ürün, sağlam ABS plastikten yapılmış ve telefonunuzu 55-90 mm genişliğindeki bir alana, ayrıca 58 / 67 / 72 / 77 / 82 mm çaplı lenslere sahip DSLR fotoğraf makineleriyle de uyumludur. Bu, çeşitli adaptör halkalar sayesinde mümkündür.

Kutu Açılışı ve Kontrol Kumandası:

Kutu açılışında, teleprompter’ın içinden çıkanlarla tanışıyoruz. Özellikle dikkat çeken bir özellik ise gelen kontrol kumandasıdır. Bu kumanda, metni okurken kaçırılan kısımları geri alma veya hızlı akışı yavaşlatma gibi işlevlere sahiptir. Ayrıca, telefona Bluetooth ile bağlanarak kontrolü daha da kolaylaştırır.

Uygulama ve Kullanım Deneyimi:

Teleprompter’ın kontrolü için bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Uygulama, metni istediğiniz hızda ve boyutta kaydırabilmenizi sağlar. Ancak, bu uygulamanın Çince olsa da kontrol kumandasının nimetlerinden faydalanmak için bu uygulamayı kullanmanızı öneririz.

Cold Shoe Yuvaları ve Kullanım Kolaylığı:

Teleprompter’ın üzerindeki 3 adet cold shoe yuvası, ışıklar veya mikrofonlar gibi aksesuarları takmanızı sağlar. Ürün, tripot üzerine kamera ile konumlandırılabileceği gibi doğrudan bir tripota monte edilebilir.

Kullanıcı Deneyimi ve Öneriler:

Teleprompter’ı kullanmak oldukça basit. Telefon veya kamera yerleştirildikten sonra, uygulama açılır, metin yüklenir ve istenilen hızda kaydırma başlar. Video sırasında doğal konuşma için metni videoda kullanılan konuşma tonunda yazmanız önerilir.

Ulanzi PT-15 kontrol kumandası ile yazıyı durdurup devam ettirebilir ya da akış hızını değiştirebilirsiniz.

Sorular ve Cevaplar:

Bu ürünle ilgili potansiyel sorulara da değinelim. Ürün sadece telefon yansıtmak için tasarlandığı için, tablet kullanmak istiyorsanız başka modellere yönelmeniz gerekebilir. Ayrıca, geniş açılı bir lens kullanıyorsanız, ürünün üst bölümleri kadraja gölge yapabilir, bu durumu kurguda hesaba katmanız önemlidir.

Sonuç ve Öneri:

Ulanzi PT-15 Teleprompter, canlı yayın, eğitim, sunum ve profesyonel video çalışmaları için ideal bir çözüm sunuyor. Kullanımı kolay, taşınabilir ve uygun fiyatlı. Eğer içerik üretimine yeni bir boyut eklemek istiyorsanız, Ulanzi PT-15’i düşünmenizi öneririm.

Bu yazının altında Ulanzi PT-15’e affiliate link üzerinden ulaşabilir ve aklınıza takılan soruları inceleme videomuzun yorumlarında paylaşabilirsiniz. Videomuzu beğenmeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın. Başka incelemelerde görüşmek üzere, hoşça kalın!

Ürünü satın almak için hepsiburada : https://app.hb.biz/EzhoHyvozhCD