Android 11 Güncellemesi yayınlandı

Paylaş!

Android 11 Güncellemesi yayınlandı

Android severlerin merakla beklediği Android 11 güncellemesi yayımlandı. Sadece Google Pixel cihazlarına değil OnePlus, Oppo, Realme ve Xiaomi cihazlarına da Android güncellemesi geldi. Beklenenden daha fazla modelin güncelleme alması kullanıcıları sevindirdi.

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro da artık Android 11 güncellemesi aldı. Ülkemizde bir alışveriş sitesi tarafından getirilip Türkiye garantili olarak satılmış olan telefonlara sahip kullanıcılar da bu durumdan nasibini alacak.

Yeni güncelleme ile bir çok özellik ve kullanıcının kullanımını kolaylaştıracak araçlar geldi. Bu özelliklerden birisi mesajlar uygulamalarını açılır bildirim çubuğunda ayrı bir gruplama yaparak daha pratik bir kullanım sağlıyor olması.

Bir süredir beklenen dahili ekran kaydı en sonunda geldi. İOS işletim sisteminde bulunan özellik Android 11 güncellemesi alan cihaz sahiplerininde kullanımına sunuluyor. 

Sadece güç düğmesi üzerinden uzun basma işlemi ile yaparak diğer tüm akıllı cihazlarınıza erişebilirsiniz.

Android 11 ile tüm akıllı cihazlarınızı tek ekrandan kontrol edebiliyorsunuz.

İzlenen video yada müziği farklı cihazlar arasında geçiş yapabilmek yeni versiyon ile daha da kolaylaşyor.

Andoid Auto ülkemizde hala resmi olarak bulunmasa da bir şekilde indirip kullanılabiliyor. Andorid Auto kullanıcıları en çok zorlayan durum ise araçla cihazı her defasında bir kablo ile bağlamak gerektiği idi. Andoid 11 güncellemesi ile kablosuz olarak bağlanma özelliği geliyor.

Kablosuz Android Auto bağlantı özelliği

Gizlilik durumu için de değişikliğe giden sürümde, tek seferde izin verdiğiniz mikrofon ve kamera verileriniz güvence altına alınıyor. Eğer uzun süre uygulamayı kullanmaz iseniz bu izinler sıfırlanacak ve siz tekrar izin vermediğiniz sürece uygulama kamera, mikrofon ve konum bilgilerinize erişemeyecek olması kullanıcıların kendini daha güvende hissetmesini sağlayacak.