Aquaman Rekor Kırmaya Hazırlanıyor

Paylaş!

Son dönemin en gözde filmlerinden bir tanesi haline gelen Aquaman, 1 milyar dolarlık gişe hasılatını geçtiğimiz Pazartesi günü aşarak en çok izlenen DC filmleri arasında yerini aldı. Filmin bu başarısını Jason Momoa’ya borçlu olması ise ünlü aktörün gözler önünde olan hayatına değinilmesine neden oluyor. Testere seri filmlerinden bildiğimiz ve Aquaman filminin de yönetmenliğini üstlenmiş olan James Wan, kendi rekorlarını kırmaya devam ederek başarıdan başarıya koşuyor ve bu başarıların sonunu görebilmek mümkün değil gibi.

7 Ocak 2019 tarihi itibari ile 1.02 milyar dolarlık gişe hasılatı elde ederek gündeme oturan film Aralık ayında vizyona girmişti. Christopher Nolan’ın başrolünde yer aldığı Batman Kara Şövalye Yükseliyor filminden sonra ilk kez bir DC filmi 1 milyar dolar gişe barajını aşarak tarihe geçmiş oldu. Aquaman, 2008 yılında beyaz perdede boy gösteren ve o dönem de birçok seyirci tarafından beğenilen Batman Kara Şövalye Yükseliyor filmini de geride bıraktı.

1 Milyar Doları Alan Gişe Hasılatı

DC Comics romanlarından uyarlanan ve beyaz perdeye aktarılan Aquaman, diğer filmlerden ayrılarak büyük bir başarı elde etti. DC sinematik evreni ve Marvel sinematik evreninin birbirleri ile sözlü gönderme halinde olduğu tatlı atışmalar göz önüne alındığı zaman, gişe hasılatı bakımından Marvel filmlerinin açık ara önde olduğu görülüyordu. 2008 yılından beri 1 milyar dolarlık gişe hasılatını aşamayan DC firması, Aquaman filmi ile beraber yeniden bu rekora ulaşmış oldu. Ancak filmin başrolü olan Jason Momoa’nın buradaki etkisi de yadsınamaz bir gerçek.

Dünya genelinde film bileti fiyatlarının artması ile beraber filmlere olan ilginin azalacağı yönündeki yargı da Aquaman ile yıkılmış oldu. Süper kahraman filmi dendiği zaman gerek oyuncuları gerekse de kullanılan efektler ile tüm dünyada ilgi çeken filmlerden biri de Aquaman. James Wan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ve 1 milyar dolarlık gişe başarısını elde ettiği birçok filminden biri olarak artık Aquaman de listede yer alacak. Black Panther, Avenges 2: Infinity War, İnanılmaz Aile 2 gibi filmler de 1 milyar dolar barajını aşanlar arasında.