OnePlus 7 Ortaya Çıktı

Paylaş!

2019 senesinin önümüzdeki ilk 6 aylık süreci dolmadan piyasaya çıkması beklenen telefonlardan bir tanesi de One Plus 7. Bu modele ilişkin sızdırıldığı iddia edilen görüntüler ise teknoloji sektörünü heyecanlandırmış durumda. One Plus firmasının 2019 yılına yönelik planlarını geçtiğimiz yıldan itibaren şekillendirmesi ve bu sene ile hayata geçirmesi beklenen bir gelişmeydi. Yılın ilk yarısında iki farklı telefon modeli ile sektörde yer alması beklenen firmanın bir telefonunun 5G teknolojisi ile destekleneceği bilgisi gelmişti.

One Plus’ın CEO’su Pete Lasu, 5G destekli olan telefon modelinin en geç Mayıs ayı sonunda piyasaya sürüleceği bilgisini basın ile paylaşmıştı. 5G destekli olan modelin One Plus 7 modeli olmayacağını da resmi bir şekilde açıkladıktan sonra bugün firmadan yeni bir gelişme geldi. 5G modelinin 200-300 dolar aralığında One Plus 7 modeline göre daha pahalı olması konusu tartışılıyorken, One Plus 7 modeline ilişkin bazı görseller basına sızdırıldı.

Açılabilir Kameralı ve Çentiksiz; OnePlus 7

Basına sızdırılmış olan görüntülere bakıldığı zaman One Plus 7 modelinin neredeyse çerçeveye dair hiç bir şey barındırmayan harika bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Sektör içerisinde uzun zamandır tartışmalara neden olan çentikli ekran tasarımından da uzaklaşan firma, yeni modelini çentiksiz ekran ile kullanıcısına sunacak.

One Plus 7 modelinde dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de ön kamerasının açılıp kapanabiliyor olması. Açılabilir ön kameranın nasıl açılacağına ya da kapatılacağına ilişkin sorular şuan gizemini korurken, Oppo Find X gibi bir sistemin kullanılabileceği konuşuluyor. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan ve ilk görünüşte tasarımı ile dikkat çeken One Plus 7 modeline ilişkin olarak teknik özellikler henüz bilinmiyor.

Firmanın belirlemiş olduğu takvime bakıldığı zaman yılın ilk yarısında çıkacak olan One Plus 7 modeli ile tanışmak için yaklaşık 4,5 aylık bir süre kaldı. Modelin tanıtımı, duyurusu, özellikleri derken hakkında daha pek çok haber duyabilmemiz mümkün. Sızdırılan görseldeki muazzam tasarımı şimdiden birçok kişinin dikkatini bu cihazın üzerine çekmesine neden oldu.