iPhone 11 İçin Ekran Sorunu

Paylaş!

iPhone 11 İçin Ekran Sorunu. Apple kanadında belli bir süredir devam eden gerginlik bazı anlaşmazlıkların doğmasına neden olmaya başladı. iPhone 11 serisi için OLED ekran kullanmaya hazırlanan firma Japonya ve Güney Kore ile arasında olan sorunları henüz çözemediği için tedarik konusunda bazı sorunlar ile karşı karşıya kalma ihtimalini yaşamaya başladı.

ABD ve Çin

ABD ve Çin konusunda bir ticaret sorunu yaşanması durumu söz konusu olmuştu. Bu durum da Huawei gibi Çin kökenli firmaların daha çok öne çıkmasını ve satışlarında başarılı olmasını sağladı. G20 zirversi sonrasında ise biraz daha ılıman bir hava yaşanırken Japonya ve Güney Kore arasındaki sorunlar Apple’ın kapısını çaldı. 4 Temmuz tarihinden sonra Japonya ekranlar için gerekli olan malzemelerin kullanımını kısıtlayan yasayı yürürlüğe sokuyor.

Yarın ise konu ile alakalı açıklama yapılması bekleniyor. Açıklamadan sonra Güney Kore’li üreticiler ve Apple’ın tedarikçi olarak kullandığı bir çok firma da dahil olmak üzere tedarik konusunda sorunlar yaşamaya başlayacak gibi duruyor. Apple’ın konu hakkında yapacakları ile bekleniyor.