Stan Lee, 95 Yaşında Öldü

Paylaş!

Stan Lee, 95 yaşında öldü. Örümcek Adam, Thor, X-Men, Demir Adam, The Fantastic Four ve Kara Panter gibi karakterlerin yaratıcısı ve filmlerin sorumlusu olarak bilinen Stan Lee, hayatını kaybetti. Marvel Comics çizgi romanlarının efsanevi yaratıcısı, Marvel’ın babası olarak bilinen gerçek hayattaki süper kahraman 95 yaşında hayata gözlerini yumdu. 1939 senesinde iş hayatına başlamış olan Stan Lee, Kara Panter, X-Men, Örümcek Adam, Mighty Thor, The Fantastic Four, Demir Adam, The Incredible Hulk, Ant-Man ve Daredevil ve diğer karakterlerin yaratıcısı olarak biliniyordu.

Dün itibari ile Los Angeles’ta yer alan Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nde yaşamını yitirdiğine dair bilgi geldi. Stan Lee’nin son bir kaç yılı kişisel hayatında bir çok çalkantının yaşanmasına sebep olmuştu. 2017’nin Temmuz ayında hayatını kaybeden eşi Joan’ın ölümünden sonra Stan Lee, 2001 senesinde TV, film ve oyun özelliklerini geliştirmek için kurduğu bir şirket olarak bilinen POW!’un yönetici kanadında bulunan isimlere 1 milyon dolarlık dolandırma suçu üzerinden dava açmıştı.

Premiere Of Disney And Marvel Studios’ “Doctor Strange” on October 20, 2016 in Hollywood, California.

Marvel Film Oyuncuları Yasta

Hayatının son bir kaç senesini çalkantılı bir şekilde geçiren ünlü çizgi roman yazarının ölümünden sonra Marvel filmlerinde oynayan oyuncular büyük bir yas ilan ettiler. Stan Lee adına sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan oyuncuların bu konuda oldukça hassas bir tavır takındıkları gözlerden kaçmadı. Robert Dawney Jr., Mark Ruffola, Tom Holland, Chris Evans, Crhis Hemswort gibi dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının Stan Lee için yazdıkları duygusal yazılar hayranların gözyaşlarına boğulmalarına neden oldu.

Resmi Marvel hesabı üzerinden de yayınlanan paylaşım ile beraber Stan Lee’nin 95 yaşında hayata gözlerini yumduğu bilgisi geldi. “Excelsior” imzası ile aylık çizgi roman yayınlaması yapan, daha sonrasında ise Hollywood piyasasına hızlı bir giriş yaparak Spider-Man, Iron Man, Avengers gibi filmlerin çekilmesine katkı sağlayan Stan Lee, bu filmlerin her birinde ironik bir şekilde yer almıştı. Gerek saniyelik geçişlerde, gerekse de bazı repliklerle birlikte bu filmlerde yer almış olan yaratıcının en son bilinen filmi ise Tom Hardy’nin başrolünde yer aldığı Venom oldu.