Facebook Kendi Verilerini Sildi

Paylaş!

Facebook Kendi Verilerini Sildi.Facebook kurulduğunda bazı Facebook gizli verilerinin de yer aldığı bilgiler Facebook kurucularından Mark Zuckerberg tarafından kendi paylaşım sitesi Facebook üzerinden paylaşılmakta idi.

Zamanla bunun yanlış olduğu kanısına varılması üzerine şirketin yönetim kadrosunda yer alan Mark Zuckerberg bu gizli bilgi ve belgeleri Facebook’tan silince tepki gördü.

Yapılan Açıklama

Bilgi ve belgelerin silinmesi kullanıcıları üzmüş olacak ki yetkililer bir açıklama yapma gereği hissetti gibi.

Bu açıklamayı basına sızdıran busıness insidar oldu. Busıness insidarın sızdırdığı olay olunca konuyla ilgili açıklama yapma gereği duyan Facebook yetkilileri bu bilgi ve belgelerin yanlışlıkla teknik bir arızadan kaynaklı silindiğini, bilgi ve belgeleri kurtarmanın kesin olmama ihtimali üzerinden geri yükleme yapmadıklarını açıklaması ve ne kadar bilgi ve belgenin silinmiş olabileceği hakkında da bilgi sahibi olmadıklarını dile getirdi.

Süpekilatif haberlerin eksik olmadığı ve bunlara bir yenisinin business insider tarafından Facebook üzerinden olmasının kaygı ve üzüntü verdiğine de değinen yetkililer üzgün olduklarını belirttiler.

2006 yılından bu yana Mark Zuckerberg kesintisiz paylaşımlarda bulunurken acaba neden böyle davranmış olabilir?