Fenomenlerin Ölümlerinin Sırrı Çözüldü

Paylaş!

Fenomenlerin ölümlerinin sırrı çözüldü. Dünya çapında en çok kullanılan video paylaşma ve izleme sitesi olan Youtube’da kanalı olan ve çeşitli videolar yayınlayarak çok sayıda izleyiciye ulaşan Emre Özkan ve kız arkadaşı Nahide Cansu Kovancı, geçtiğimiz günlerde çekim yaptıkları stüdyoda çıkan yangın sonucunda vefat etmişti. Söz konusu yangınla ilgili yapılan araştırmalar bugün sonuç verdi.

Yangın Elektrik Sobasından Çıktı

Yangının sebebi ile ilgili yapılan incelemelerde elektrik sobasının aşırı ısınarak yangın çıkmasına neden olduğu belirlendi. Stüdyoda ses yalıtımı için kullanılan köpük, yangının çok hızlı şekilde yayılmasına sebep oldu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre, sabah saat 06:00 sularında ilk olarak elektrik sobasının kablosu yanmaya başladı. Ardından yayılan yangının söndürülmesi ise mümkün olmadı. Gençlerin yangın çıktığını ilk anda fark etmemiş olabilecekleri de değerlendirilen ihtimaller arasında yer alıyor. Kısa sürede büyüyen ve iki gencin ölümüne neden olan yangın sonrasında cesetler gençlerin memleketleri olan Havza ve Çorlu’da defnedilmişti.

Pasajın Bodrum Katındaki Stüdyo

İstanbul’da bir pasajın bodrum katında bulunan stüdyoda meydana gelen yangın stüdyo girişini kapattı. Bu sırada dışarı çıkmayı başaramayan genç çift, yoğun dumandan zehirlenerek boğuldu. Genç fenomenlerin kayıt yaptığı stüdyonun yangın sonrası görüntüleri basınla paylaşıldı. Stüdyodaki tüm eşyaların kullanılamaz hale geldiği, yangına neden olan elektrik sobasının da kötü bir biçimde yanmış olduğu, stüdyonun geniş bir alan olmadığı ilgili görsellerden anlaşılıyor. Yangın devam ederken itfaiye ekiplerinin olay yerine gelerek müdahale ettikleri, ancak kötü sonuca engel olamadıkları da olayla ilgili kamera kayıtlarından anlaşılıyor.

Parodi Videoları Yayınlıyorlardı

Emre Özkan genç yaşına rağmen 300 binden fazla sayıda abonesi olan kanalında parodi videoları çekiyordu. Kısa sürede dünyanın farklı bölgelerinden çok sayıda takipçiye ulaşan Emre Özkan, çektiği videoların milyonlarca kez izlenmesiyle daha çok tanınmaya başlamıştı. Genç yaşında hayata veda eden Emre Özkan ve kız arkadaşı Nahide Cansu Kovancı geride gözü yaşlı ailelerini ve çok sevdikleri arkadaşlarını bıraktı. Youtube’da genç fenomeni takip eden yüz binlerce abone de oldukça şaşırmış ve üzülmüş durumdalar.