iPhone’da 3D Touch Özelliğini Kapatma

Paylaş!

Apple firmasının ürettiği akıllı cihazlar içerisinde yer alan ve dünyanın neredeyse birçok ülkesinde satış rekorları kıran iPhone telefonda 6 ve 6 Plus modellerinden sonra gelen 3D touch özelliğini kullanmak ya da kullanmamak cihaz kullanıcılarının alternatifinde olan bir durum. iPhone’da 3D touch özelliğini kapatma işlemi için gerekli olan adımlar takip edilerek özelliği devre dışı bırakmak mümkün.

iPhone 3D Touch

Uygulamaları kısa yol üzerinden kullanmaya yarayan bu özellik ana ekran üzerinde uygulamaya basınç uygulandığı takdirde çalışmaya başlamaktadır. Özellik ile uyumlu bir şekilde çalışan uygulamalar ana ekrana yönlendirme işlemine gerek olmadan görüntülenen seçenekler üzerinden işlem yapılabilmesine olanak tanıyor. Uygulamanın içeriğine girmeden yapılması istenen işlemi yapabilmek 3D touch özelliği sayesinde mümkün olan bir etmen.

iPhone 3D Touch Kapatma

iPhone akıllı cihaz kullanıcıları için bu özelliği kapatmak oldukça basit. Öncelikle telefonun Ayarlar menüsüne gidilerek Genel ve Erişilebilirlik menülerinin takip edilmesi gerekir. Aşağı doğru iniş yapıldığı zaman kullanıcı karşısına gelecek olan 3D touch özelliğine tıklayarak anahtarı kapalı duruma getirdiği takdirde bu özellik devre dışı bırakılmış olur. iPhone cihazlarda yer alan 3D touch özelliğini etkinleştirmek için de aynı adım uygulanabilir.

iPhone 3D Touch Avantajları

iPhone kullanan kişiler için zamandan kazanç sağlamak adına cihaz içerisinde hali hazırda mevcut olan pek çok uygulama ile uyumlu bir şekilde çalışan 3D touch özelliği uygulama içerisine giriş yapılmasına gerek olmadan işlem gerçekleştirmektedir. Örnek verilmesi gerekirse kamera uygulamasının üzerine sert bir şekilde basıldığı zaman 3D touch özelliği sayesinde uygulamanın içerisine girmeye gerek kalmadan ön kamerayı açarak fotoğraf çekilebilmektedir. Aynı zamanda bu durum uygulamanın arka planda çalışmasının da önüne geçer.