Huawei Mate 20 Pro Akıllarda İz Bırakacak Antutu Özelliği İle Geliyor

Paylaş!

Huawei Mate 20 Pro Akıllarda İz Bırakacak Antutu Özelliği İle Geliyor. Huwainin beklenen 20 pro Antutu kirin 980 işlemci özelliği ile yavaştan piyasada yer almaya başladı. Mate 20 Pro, Weibo paylaşımlarına göre ilk sırada yer alan Android amiral gemisi olacak. Huawei bilinen ve Çin üreticisinin ünlü markası olan internet alanında da oldukça ilerlemiş marka olup, tüketici ile karşılaşacak. Mat 20 Pro özelliklerinin yüksek olması beklentileri de arttırmakta. Piyasa içerisinde bu işlere gönül veren firmalar tarafından daha çok merak konusu olan Mate 20 Pro, sınırları zorlayacağa benziyor.

Mate 20 Pro, Algıları Yanılttı

Bir önceki sürüm olan Huwaei mate 10, azımsanmayacak derecede başarı elde etmiş olmasına rağmen Mate 20 Pro için çok daha fazlası anlamına geliyor. Mate 10 Huawei ve Honor gemilerine güç katan kirin 970 işlemci ile Snapdragon 845 Android amiral gemileriyle başa çıkmış, Mate 20 içinse üst bir performans olup 7nm işlemcisini de gücünü arttıracağı düşünülüyor.

Kaçak Görüntüler İle Akıllarda Yerini Aldı

Çin’de sıkça kullanılan sosyal medya hesaplarından biri olan Weibo tarafından paylaşılan huawei Mate 20 Pro’ya ait fotoğraf ile Antutu puanı görülmüş oldu. Model numarası LYA-L29 olan Mate 20 Pro GPU 112.516, CPU 115296, kullanıcı puanlarından ise 69.456, bellek 16.293 puan alarak performansı yükseltti. Başarılı bir giriş yapan Mate 20 Pro, 845 Sanpdragon amiral gemilerinden 290.000 puan alımı ile üst sıralarda yer aldı. İphone XS henüz Apple 12’yi geçmeyi başaramasa da 372.106 civarı yüksek bir puan da almayı başardı. Antutu tasarım ve yüksek performansı ile satışına da olumlu yansıyacağı düşünülüyor. Gerçek sonuçların ve satışının gerçekleşeceği net tarih 16 Ekim’den itibarendir. Beklentilerin giderek arttığı ve bir an önce piyasada aktif satışa geçmesi beklenen cihaz alıcılarını fena halde merakta bıraktı. Geçen senenin alıcıları bu seneyi ayrıntılı olarak takip etmekte. Kıyaslama açısından şimdiden hesaplamalar yapılıyor. Sosyal medya üzerinden de konuyla alakalı pek çok yorum yapılmakta olup, değerlendirmeler söz konusu. Mate 20 Pro ağır bir testten geçeceğe benziyor.