Mobil Telefonlarda Yaşanan En Sık Hatalar

Paylaş!

Hayatımızın bir parçası haline gelen mobil telefonlarda yaşanan en sık hatalar ekran donması ve ses gitmesidir.

Mobil Telefonlarda Yaşanan Sıkıntıların Sebepleri

Cep telefonlarında ekran donmasının en önemli sebebi dokunmatik ekrandan kaynaklanmaktadır. Dokunmatik ekranda çok sayıda uygulama açıldığında ve açık bırakıldığında donma yada kilitlenme sorunu oluşmaktadır. Şarj cihazı takılı olan telefonu kullanmak telefonda kilitlenme sorunu yaşatacaktır. Mobil cihazınızda kilitlenme sorununu engellemek için öncelikle üst üste fazla uygulama programı açmamak gerekmektedir. İnternetten kullanılan bazı programların telefona göre kapasitesi yüksek olduğundan telefon güç olarak bu programları kaldırmaz. Buna benzer birkaç program açık olduğunda telefon bu programları sürekli olarak açmaya çalışacağı için en sonunda kilitlenerek hiç bir programı açamayacak hale gelecektir. Bu sorunu düzeltmek için telefonu tamamıyla kapatmak bazen bataryayı bile çıkarmak gerekecektir. Kapatıp tekrar açılan telefon kullanılabilir hale gelecektir. Ekran kilitlenmesi internetin sinyal almamasından kaynaklanıyor olabilmektedir. Bu durumda internet erişim noktasını açıp kapatmak yeterli olmaktadır.

Şarja Takılı Halde Olan Telefonu Kullanmak

Şarda takılı olan telefonu kullanmak mobil cihazınıza zarar vermektedir. Kullanım esnasında oluşabilecek bir akım değişikliği sırasında telefon aşırı ısınmanın etkisiyle ekran görüntü rengi değişmektedir. Bu durum kalıcı hale geldiğinde onarımı için yüksek meblağlar gerekebilmektedir. Ayrıca şarjda takılı halde kullanılan cep telefonlarının patlama riski vardır.

Telefonda Ses Gelmeme Veya Ses Gitmeme Sorunu Yaşamak

Telefonla görüşme esnasında ses gitmesi ya da gelmesiyle ilgili sorunlar yaşanmaktadır. Bunun en önemli sebebi baz istasyonlarından kaynaklanır. Baz istasyonları rüzgar yada yağmurun etkisiyle kuvvetli sinyal veremez bu durumda telefonda ses sorunu oluşur. Telefon ekranında o sırada sinyal işareti görünmez. Baz istasyonları bakım çalışması yaptıklarında da ses sorunu yaşamak mümkündür.