Android Başlatılıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Paylaş!

Gelen güncellemeler her ne kadar sürümlerin daha güncel ve özellikli olmasına neden olsa da bazı değişimlerin hata olarak algılanması sıkıntısını da beraberinde getiriyor. Android işletim sistemine sahip olanlar Lolipop sürümü yayınlandıktan sonra Android başlatılıyor sorunu nasıl çözülür? sorusunu sıklıkla sormaya başladı. İşletim sisteminde yaşanan güncelleme sonrası hata 1/1 uygulama optimize ediliyor tarzında başlıklar ile de kendini gösteriyor.

İlk olarak bu uyarının neden geldiğini merak edenler için durumun çalıştırılamayan bir uygulamadan kaynaklandığını belirtmek gerekir. Sürüm güncellemesinden sonra gelen bu uyarı güncelleme nedeniyle çalışmayan uygulama veya uygulamaların olduğunu anlatır.

Çözüm İçin Önerilen ilk Yol

Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken ilk yol hangi uygulamanın bu hataya neden olduğunu bulmak olmalıdır. Sırasıyla kullandığınız uygulamaları deneyerek hangisinde bu uyarıyı verdiğini kontrol edebilirsiniz. Ardından bu uygulamayı kaldırmalısınız. Yeniden Google Play üzerinden indirme işlemi yapılması en iyisi olacaktır. Onaylı ve sorunsuz çalışan uygulamaya da sahip olmuş olursunuz. Hata da ortadan kalkacaktır.

Farklı Yol Arayanlara Alternatif

Aktarılan yolla bahsedilen hatayı çözme oranınız oldukça yüksektir. Yine de henüz çözüm olmadığında alternatif bir yol daha deneyebilirsiniz. Bu yol en kesin sonucu alacağınız yol olmasına karşılık çok fazla da dikkat gerektirir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz son seçenektir.

Bu yolu denemeden önce gereken bilgi, resim, video veya diğer kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olmalısınız. Çünkü telefonunuz ilk aldığınız günkü haline dönecektir. Ama alınan hataya kesin çözüm arayanlar için en kolay ve net çözüm yolu olacaktır.

Fabrika Ayarlarına Geri Dönme Detayları

Bu konuda dikkatli olunması oldukça önemlidir. İşlem sırasında şarjınızın bitmeyeceğinden emin olmalısınız. Takılı olması daha garanti olur. Çünkü şarjın işlem sırasında bitmesi cihazda geri dönüşü imkansız sorunların oluşmasına neden olabilir.

Ayrıca ayarlar menüsünden ilerlemeniz gerekir. Yedekle ve sıfırla menüsüne tıkladıktan sonra telefonunuz ilk aldığınız günkü gibi olacaktır. Her ne kadar yedekleme yapma imkanı olsa da yine de önlem almak ve kişisel verileri yeniden depolamak önerilir.