Twitter Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya kanallarından biri de Twitter’dır. Twitter da Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi hem web hem de mobil sürümü bulunan bir uygulamadır. Günümüzde Twitter daha çok ünlüler ve siyasi kişiler tarafından kullanılmaktadır. Çünkü diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha çok haber içerikli bir uygulamadır. Twitter’da yer alan bazı ayarlar ile Twitter hesabınızı daha korumalı hale getirebilirsiniz. Ayrıca görüntülemek istemediğiniz video içeriklerini de kapatmanız mümkündür. Yani sadece isteğiniz doğrultusunda video içerikli paylaşımları görüntülemiş olursunuz. Eğer twitter otomatik video oynatma nasıl kapatılır? konusunda bilgi edinmek istiyorsanız Twitter hesabınızın ayarlar bölümüne göz atmanız yeterli olacaktır. Twitter hesabınızın ayarlar bölümüne girdiğinizde karşınıza çıkan içerik bölümünde video tweetle seçeneğinde yer alan ayarın aktifliğini kaldırarak otomatik video oynatma ayarını kapatmış olursunuz. Bu işlem tek tıkla halledilecek kadar kolay bir işlemdir.

Twitter Uygulamasının Önemi

Twitter, diğer sosyal medya uygulamaları gibi hem içerik görüntüleme hem de mesajlaşma içeriğine sahiptir. Bu anlamda arkadaşlarınızı takip edebilir ve arkadaşlarınızın paylaşımlarına göz atabilirsiniz. Facebook uygulamasından daha farklı olan Twitter’da arkadaş ekleme özelliği bulunmamaktadır. Bunun yerine takip etme seçeneği yer almaktadır. Takip ettiğiniz bir kişinin paylaşımları sizin ana sayfanızda görüntülenecektir. Ayrıca güncel konular hakkında gündem takip etmek ve güncel haberler konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu uygulama üzerinde bir hesap oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede Twitter’da gündem takip ederek her konuda güncel haberlere ulaşabilir ve istediğiniz konularda içeriklere göz atabilirsiniz.

Twitter Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Twitter, hem bilgisayar üzerinden hem de mobil üzerinden girilen bir uygulamadır. Bir Twitter hesabı oluşturduktan sonra dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz mobil cihazınıza Twitter uygulamasının mobil sürümünü indirerek aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Twitter hesabınızı oluşturduktan sonra giriş sayfasında girmeniz istenen bilgilerinizi ilgili alanlara girerek hesabınızı açmış olursunuz. Hesabınızı açtıktan sonra dilediğiniz gibi kullanabilir ve paylaşımlarda bulunabilirsiniz.