Motorola’nın Moto G7 Serisine Dair Yeni Bilgiler

Paylaş!

Motorola’nın Moto G7 Serisine Dair Yeni Bilgiler. Motorola akıllı telefon üreticisi firmasının yeni serisi içerisine dahil edilecek olan cihazlar için Moto G7 adı verilen bir serinin oluşumuna karar verilmesi sonrasında hangi özelliklere sahip olacak cihazların yer alacağı konusund yeni bilgiler ortaya çıktı. Önümüzdeki aylarda kullanıcıları ile buluşması beklenen serinin ilk cihazları Moto G7, Moto G7 Plus, Moto G7 Power ve Moto G Play seçenekleri ile 4 farklı model üzerinden satışa çıkarılacak.

Her bir modelin kendine has farklılıkları ve işlevsellikleri olmakla beraber firmanın Moto G7 adını verdiği serinin de başlangıcı bu cihazlar olacak. Daha önceki serilerde olduğu gibi yeni seride de birbirlerinden gözle görülür farklılıkları olan 4 farklı model ile alternatif cihazların kullanıcılara sunulması sağlanacak. Cihazların birbirlerinden farklılıkları ve özellikleri göz önüne alındığında Motorola firmasının her bir bütçeye, her bir beklentiye karşı duyarsız olmadığı görülüyor.

4 Farklı Model

Motorola firması tarafından Moto G7 serisine dahil edilen 4 farklı model ile satış yapılacak modellerin farklılıklarına ve özelliklerine bakıldığında; G7 ve G7 Plus modellerinin suya dayanıklılığı ön plana çıkarken G7 Play ve G7 Power modelleri diğer modellere göre daha ince bir kasaya sahip olacaklar. Play ve Power modellerinde 2 adet yerleştirilmiş olan yakınlık sensörü de yer alacak. Önceki serileri ile karşılaştırıldığında fiziksel olarak Play modelinde bulunacak olan yakınlık sensörünün 6G Play’de yer almış olan sensöre göre geliştirildiği söylenebilir.

Arka kameraların hemen hemen aynı özelliklere sahip olması 4 modelde de bir seçim kriteri olarak yer almayabilir. G7 ve G7 Plus modellerinin diğer modellere göre daha konforlu olmaları bu modelleri öne çıkaran bir özellik olmakla beraber, G7 modeli 6 inç ekran boyutu, HD+ görüntü kalitesi, 64 GB depolama alanı ile raflardaki yerini alacak. Bunun yanı sıra arka kamerası 16 MP, ön kamerası ise 5 MP çözünürlükte olacak. Önceki serilere bakıldığı zaman G6 serisi içerisinde yer almış olan 4 adet cihazın bu yeni cihazlarla geliştirildiği söylenebilir.