Hesap Silme Süresi İki Katına Çıkartıldı

Paylaş!

Hesap Silme Süresi İki Katına Çıkartıldı. Facebook son yıllarda uyguladığı politikaları ile kullanıcılarını ciddi bir şekilde küstürdü. Kayıtlı olan hesabını silmek isteyenler artık 14 gün yerine 30 gün beklemek zorunda kalacaklar. 30 gün içerisinde mevcut olan hesabınıza erişim sağlanmaz ise bilgileriniz yok olacak. Facebook neden bunu yaptığı akla gelen sorulardan birisi oldu.

İki milyardan fazla kullanıcı ile dünyanın en kitlesel sosyal medya platformu bulunan Facebook belirlemiş olduğu bazı iş modelleri ve yanlış politikaları ile büyük skandallar imza atmaya ve üye sayısında büyük düşüşler yaşamaya devam etmekte.

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg ve ekibi gelişen bu durumlar karşısında çok tedirginlik yaşamakta. Daha önceleri 14 gün bekleme süresi bulunan hesap silme işlemi süresi 30 güne çıkartıldı. Henüz resmiyet kazanmaya gelişmeler The Verge tarafında ulaşılan kaynaklar aracılığıyla doğrulandı.

Neden İnsanların Hesap Silmesi Daha Zorlaştırılıyor

Facebook’ta buluna hesabınızın kapalı olmadığını bilirseniz tekrar giriş yapma olasılığınız yükselmektedir. Hesaba tekrar giriş yapmanız durumunda ise hesabın kapanması için gereken süre baştan başlamaktadır.