WatchOS 5.3’ün Detayları

Paylaş!

WatchOS 5.3’ün Detayları. Apple tarafından piyasaya sürülen saatlerde kullanılan WatchOS için 5.3 yani en son sürüm yayınlandı. Meraklıları tarafından büyük bir heyecanla beklenen yazılım için yenilenen bazı özelliklerin olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Daha önce güvenlikle alakalı bir açık olduğu gerekçesi ile kullanımdan kaldırılan telsiz adıyla piyasadan kaldırılan özelliğin de yeniden kullanılır hale getirildiği fark edildi.

Bu Ay

Kullanımı konusunda yapılan açıklamalara bakıldığında yeni sürümün bu ay itibarı ile kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Akıllı saatler konusunda da kendine pazardan pay almak isteyen Apple’ın Watchos 6 sürümüne yayınlamasına kısa bir süre kala bu yenilikleri yapmasının da bu amacına uygun şekilde hareket etmek olarak değerlendirilmesi bekleniyor.

Bu sürümün kullanılır olması için yapılması gereken ilk işlemin sürümü yenilemek olduğu unutulmamalıdır. Sürümün güncellenmesi için ise gerekenlerin yazılım güncelleme kısmından kontrol edilmesi önerilir. Sonrasında yeni sürümün kullanılır olması gerekiyor. Güncelleme sırasında şarjın ise %50 olması talep ediliyor. Kullanıcılardan gelecek olan yorumlar ise daha şimdiden merakla bekleniyor.