Samsung’un Üstün Teknoloji Ürünü Galaxy S10’a Son Model Kamera Atağı

Paylaş!

Samsung’un üstün teknoloji ürünü Galaxy S10’a son model kamera atağı. Samsun Galaxy S10 rakiplerine büyük fark atacak bir kamera ile piyasaya sürülüyor. Samsung S10 modeli için son teknoloji ürünü iki güçlü kamera geliştirdi. Samsung güçlü yüksek çözünürlük özelliğine sahip kameraları ile iletişim sektöründe yer edinen Apple’ın tahtını elinden almaya kararlı olduğunu gösterdi. Akıllı telefonların özelliklerine gün geçtikte bir yenisinin eklenmesi ile telefon sektöründe sert rekabet devam ediyor.

Akıllı telefonların tercih edilme sebeplerinden biri kaliteli görüntü yakalayabilmesi olarak biliniyor. Dolayısıyla sektörde önemli bir yere sahip olmak ve bu yeri korumak isteyen akıllı telefon üreticileri de kalıcılıklarını artırmak için çaba sarf ediyorlar. Bu rekabette yüksek sayıda mega piksele sahip telefonlar da markaların öne çıkmasında etkin rol oynamaktadır. Samsung bu mücadeleye iki önemli ürün ile katılıyor ve piyasadaki yerini korumayı amaçlıyor. Küçük piksele sahip akıllı telefonlarda fotoğraf çekimi esnasında ışık hassasiyeti gibi bazı durumlar ortaya çıktığı için geliştirilen yüksek pikselli akıllı telefon modelleri öne çıkıyor.

Akıllı telefonlar neredeyse dijital fotoğraf makineleri kadar kaliteli fotoğraf çekme ve video kaydetme özelliklerine sahip. Her ne kadar akıllı telefonlar bir fotoğraf makinesi olmasalar da birçok işleve sahipler ancak aynı zaman da bir DSLR’ye oranla daha ince üretiliyorlar. Samsung 0.8’lik pikselleme özelliği ile yüksek sayıda pikselli bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliğe yakın bir özelliğin Sony IMX586 modelinde önceden var olduğu bilinse de Sony’nin IMX586 modeli akıllı telefonlarda olan bir kameradan oldukça farklıdır.

Samsung’un Yeni Kamerasının Özellikleri

Samsung akıllı telefonlarının sektörde sağlam bir yere sahip olmasını sağlamak amacıyla akıllı telefonlarının görüntü çekme özelliğini geliştirdi. Akıllı telefon kamera özelliği Samsung telefon piyasasına 48 MP ve 32 MP’lik iki yeni ürününü çıkartmaya hazırlanıyor. Telefon kamerasında yüksek megapiksel önemli bir özellik olmakla birlikte 48 MP ISOCELL Bright GM1 ve 32 MP ISOCELL GD1’in en dikkat çekici özelliği elektronik görüntü sabitleme sistemine sahip olmasıdır. Ancak 32 MP kameradaki MP eksikliğini ise gerçek zamanlı HDR özelliği ile kapattığı görülüyor.