Minecraft Güncellemesi Ne Zaman Olacak

Paylaş!

Uzun yıllardır sektördeki en çok satan oyun pozisyonunu koruyan ve neredeyse her gencin oynadığı oyunlardan birisi olan Minecraft, aldığı her güncelleme ile gelişmeye ve daha keyifli bir hale gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda yeni bir java güncellemesi alacak olan oyun hakkında, en çok merak edilenlerden birisiyse Minecraft güncellemesi ne zaman olacak sorusu.

Yakın zamanda yapılması beklenen ve oyuna gelecek en büyük güncellemelerden birisi olacağı düşünülen 1.17 güncellemesi ile oyunda önemli değişiklikler yapılması bekleniyor. Ayrıca güncelleme ile alakalı olarak geçtiğimiz günlerde Minecraft topluluğu arasında bir oylama yapıldı.

Minecraft Son Güncelleme ile Gelen Yenilikler

2020 yılının başlarında yapılan 1.16 Nether güncellemesi ile oyuna birçok yeni biyom ve öge eklenmişti. Ayrıca eski ve değerli eşyaların da eklendiği güncellemede, oyun ile ilgili birçok problem de ortadan kaldırılmıştır.

Bununla doğru orantılı olarak, yeni güncellemede de ekstra düzeltmeler ve optimizasyonlar yapılması düşünülüyor. Ayrıca birkaç yeni öge ekleneceği de söylentiler arasında. Fakat en net ve kesin sonuçları, güncelleme yayınlanmaya başladıktan sonra öğreneceğiz.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Gelecek

Bu yılın ilk büyük güncellemesi, Mart ayı sonunda yapılmış ve oyuna birçok yeni öge ile birlikte biyomlar eklenmişti. Ayrıca iyileştirmelerin de yapıldığı son güncellemede, oyuncuları birçok sürpriz karşılamıştı. Yeni 1.17 java güncellemesinin ise, 2021 yılının ortalarında yayınlanması bekleniyor. Fakat yayın tarihi hakkında net bir bilgi henüz bulunmuyor.

Minecraft Güncellemesi
Minecraft Güncellemesi Ne Zaman Olacak

Güncelleme ile Gelmesi Beklenen Yenilikler

Gelecek olan 1.17 java güncellemesi ile oyuna birçok farklı öge ve biyom ekleneceği düşünülüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Minecraft topluluğunda oyuna eklenmesi istenenler için bir oylama yapılmış ve oylama sonucunda Glow Squid başı çekmişti. Buna karşın hala resmi bir eklenecekler listesi bulunmuyor.

Yeni güncelleme ile oyuna eklenmesi düşünülen birkaç yenilik ise şöyle;

  • Birkaç yeni blok ve öge,
  • Gelişmiş görüntü paketleri,
  • Yeni dağlar,
  • Yeni mağaralar.

Eklenecek olan yeniliklerin tamamı, güncelleme ile açıklığa kavuşacak.

Güncellemeyi Nasıl Yaparsınız?

Siz de oyunu oynuyor ve güncellemek istiyorsanız, yeni güncellemenin yayınlanmasını beklemelisiniz. Güncelleme yayınlandıktan sonra oyun otomatik olarak kendisini güncelleyecek ve sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.