Twich’ten Fenomen Yayıncıya 30 Gün Yasak Geldi

Paylaş!

Twich’ten Fenomen Yayıncıya 30 Gün Yasak Geldi. Yaygın olarak kullanılan sosyal medya hesapları, ciddi denetimlere tabi tutuluyor. Özellikle ırkçı söylemler yapan kullanıcılara çeşitli cezalar yağdırılıyor. Son gündem olan ceza ise Twich’ten geldi. League of Legends yayıncısı ve dünyaca ünlü bir kullanıcı olan Pink Ward, Twitch üzerinden banlandı.

Yaptığı paylaşımda ırkçı ve nefret söylemleri bulunduğu iddiasıyla, ünlü kullanıcı 30 gün yayın yapma yasağı aldı. Ward, konuyla ilgili açıklama yaparak paylaşımlarında ırkçı söylemler bulunmadığını, tamamen bir yanlış anlaşılma sonucu bu cezayı aldığını ifade etti. İddiaya göre Ward, 17 Mayıs tarihindeki yayınında ırkçı söylemlere yer verdi. Bu yüzden de 30 gün boyunca yayın yapma hakkından men edildi.

Youtube Hesabından Açıklama Yaptı

Kendini savunmak için Youtube hesabından video yayınlayan Ward, yayında kullanıldığı ve ırkçı söylem olarak iddia edilen “yikers” kelimesinin düşünülenin aksine “şaşırtan” anlamında kullandığına açıklık getirdi. Yasakla birlikte diğer ortaklık imkanlarından da mahrum edildiğini belirten Ward, Twitch’ten cezasının kaldırılmasını talep etti. Fakat Twitch yasağı kaldırmadı ve 30 günlük ceza süresi boyunca Ward, yayın yapamadı.