Facebook Messenger Görüldü Bilgisini Kapatma

Paylaş!

Facebook üzerinden kullanım sağlanan Messenger, bir sohbet uygulamasıdır. Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınızla anlık konuşmalar yapabilir, fotoğraf ve video gönderimleri sağlayabilirsiniz. Bunun yanında son olarak eklenen görüntülü sohbet bölümünden, internet kullanarak istediğiniz kişiyle canlı bağlantılar yapabilirsiniz. Fakat bu özellikler çok iyi görünmesine rağmen kişiler arasında bazı sorunlara neden olan durumlar bulunmaktadır.

Facebook Messenger Sorunları

Facebook arkadaşlık listenizde olmayan biri size mesaj attığı zaman gelen kutunuza istek mesajı olarak düşmektedir. İstek mesajını açıp okusanız bile, isteği reddet butonunu tıklayarak, mesajın okunduğu bilgisinin karşı tarafa gitmesini önleyebilirsiniz. Facebook arkadaşlarınızın göndermiş olduğu mesajlar konusunda böyle bir çözüm yoktur. Arkadaşınızın attığı mesaj, siz çevrimiçi olmasanız dahi Facebook Messenger sohbet penceresine düşmektedir. Mesajı gördüğünüz anda karşı tarafa 2 mavi tik aracılığıyla okundu olarak iletilmektedir. Eğer karşı tarafın bundan haberi olmasın istiyorsanız, Facebook Messenger uygulaması üzerinde herhangi bir çözüm bulamazsınız. Ekstra olarak yapabileceğiniz bazı çözümler bulunmaktadır.

Facebook Messenger Mesajlarının Görüldü Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Mesajların görüldü bilgisini engellemeniz için Google Chrome kullanıcısı olmanız gerekir. Chrome üzerinden Unseen bağlantı uzantısını indirerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Unseen kurulumunu tamamladıktan sonra, Chrome adres çubuğunun yanında bulunan görünmeyen simgesine sağ tıklayın ve Facebook Messenger sohbetinde görülen tüm özellikleri engelleyin. Ayrıca bu uzantıyla başkalarının sizin mesajlarınızı okumasını engelleyen koruma ya da şifreleme seçenekleri de bulunmaktadır. Daha yüksek özellikli bir uyguma isterseniz, yine Chrome üzerinden Adblock Plus uzantısını indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra seçenekler menüsüne gidip, tüm sohbet mesaj görülmelerini engelleyebileceğiniz gibi, filtreleme yaparak sadece görmesini istemediğiniz kişileri de ekleyebilme imkanınız vardır. Bunun için filtre ekle alanına, istemediğiniz kişilerin Facebook hesaplarını yazıp onay vermeniz yeterli olacaktır.