iPhone Daha Hızlı Nasıl Şarj Olur?

Paylaş!

Akıllı cep telefonlarındaki en büyük sorunun şarj olduğu biliniyor. Kullanıcılar sık sık telefonların şarjının erken bitmesinden şikayetçi olabiliyor. Aniden biten şarjınızı tekrardan hızlı bir şekilde doldurmak için birkaç ufak püf noktaya yönelebilirsiniz. iPhone kullanan kişiler için bahsedebileceğimiz bu noktalar, cihazın daha hızlı şarj almasını sağlayacaktır. ‘iPhone daha hızlı nasıl şarj olur?‘ sorusunu yöneltenler için bu yöntemlerin bazılarından bahsedebiliriz.

Telefonu Kapalı Konumda Şarj Etmek

iPhone’unuzu daha hızlı ve güvenli şekilde şarj etmek istiyorsanız cihazı şarj olurken kapalı konumda tutun. Böylece cihazınız yarı yarıya daha hızlı şarj edilmiş olacaktır. Şayet cihazı komple kapatmak istemezseniz, uçak moduna almanız da sizlere fayda sağlar. Uçak modunda bekleterek cihazın çok daha kısa sürede şarj almasını sağlayabilirsiniz.

Orijinal Şarj Aleti Kullanımı

Kullandığınız şarj cihazı orijinal olduğu sürece, iPhone’unuz maksimum hızlı bir sürede şarj olacaktır. Ancak şarj işleminde farklı güç kaynaklarından yararlanıyorsanız, cihazın şarj alma süresi uzar ve batarya zarar görebilir. Bu nedenle Apple’ın orijinal şarj adaptörlerini kullanmanız daha doğrudur. Özellikle iPhone cihazını bilgisayar aracılığıyla şarj etmeye çalışmak, cihazın pilinin çok yavaş dolmasına neden olur.

Cihazı Serin Ortamda Bekletin

iPhone cihazların şarj edilmesi konusunda birçok farklı nokta vardır. Bu cihazların bataryası, Android modellere göre çok daha farklı bir yapıdadır. Daha hassas yapıda olan iPhone bataryaları, şarj esnasında ortamın ısısından da etkilenebiliyor. Birçok kullanıcı bu noktaya dikkat etmese de, cihazı sıcak bir ortamda şarj ettiğiniz zaman pilin dolma süresi çok daha uzayacaktır. iPhone’u serin bir ortamda şarj ettiğiniz zaman pilinin çok daha hızlı bir şekilde dolduğunu görebilirsiniz. Ayrıca sıcak ortamlarda cihazı şarj etmek bataryaya daha fazla zarar verecektir.