Instagram TV Videoları Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Instagram sosyal medya uygulaması kapsamında her geçen gün iyileştirilen ve geliştirilen özellikler kullanıcılar ile buluşmaktadır. Bu geliştirilmiş özellikler arasında son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş olan Instagram TV yer almakla beraber uzun süreli videoların depolandığı ve kullanıcıların profillerine sabitleyebildiği bu videoları hazırlayabilmek mümkün olur. Instagram TV videoları nasıl indirilir? sorusuna çözüm için ise bir kaç adımı takip etmek gerekir.

Instagram TV Nedir?

Instagram uygulaması içerisinde yer alan ve paylaşılan hikayelerin ardı ardına depolandığı uygulama seçeneklerinden bir tanesi olarak da kullanılabilen Instagram TV uygulaması aynı zamanda telefonla çekilmiş olan bir videonun süre sınırlaması olmadan yayınlanabilmesine olanak tanımaktadır. Instagram hikayelerinde ve post olarak paylaşılan videoların belirli bir süreyi geçememesi üzerine geliştirilmiş olan bu uygulama Instagram TV olarak adlandırılır.

Instagram TV Videolarını İndirme

Instagram TV’de paylaşılmış olan bir videoyu izleyebilmenin yanı sıra bilgisayara ya da cep telefonuna bu videoları indirebilmek mümkün olmaktadır. Bu videoları indirebilmek için videonun sağ kısmında yer alan üç noktadan video linkinin kopyalanması gerekir. IG TV video indirici uygulaması üzerinden kopyalanmış olan videonun linki yapıştırılarak kısa süre içerisinde indirim işlemi tamamlanabilir.

Instagram TV Kullanımı

Instagram uygulaması dahilinde bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar için Direct Mesaj kutusunun sol tarafında yer alan televizyon simgesine dokunarak çekilmiş olan videonun yüklenmesi sağlanabilmektedir. Bununla beraber bu menü üzerinden kullanıcının hem kendi videolarını hem de takip ettiği kişilerin videolarını izleyebilmesi mümkün olur. Instagram TV uzun süreli videoların paylaşımı için tercih edilen bir uygulama eklentisi olmakla beraber kullanıcıların bu özelliği verimli bir şekilde kullanabilmeleri adına geliştirilmiş olan profile sabitleme eklentisi de bulunmaktadır.