Apple’a Açılan Dava Bitcoin Piyasalarını Etkiler mi?

Paylaş!

Apple’a Açılan Dava Bitcoin Piyasalarını Etkiler mi?. Ünlü marka Apple’a eski iPhone modellerinde oluşan sorunla ilgili bir kamu davası açıldı. Kaliforniya Yüksek Mahkemesi tarafından, Apple’ın iPhone 4, iPhone 4s ve iPhone 5 modellerinde bulunan uyandırma tuşunun hata vermesi ve bu hatanın bilerek ve isteyerek yapıldığının belirtilmesi üzerine şirkete dava açıldı. Ancak ünlü cihaz markası Apple bu iddiaları kesinlikle reddetti.

Apple’a Yeni Bir Dava Açıldı

Davalardan bir türlü başını kurtaramayan Apple’a yeni bir dava daha açıldı. Açılan bu dava, eski iPhone modellerinde yer alan ve kullanılan uyandırma tuşunun çalışmamasından kaynaklanıyordu. Ortaya atılan inanılması güç olan iddialara göre Apple, bilerek kusurlu cihazları kullanıcıya sunmuştu. Yapılan adli araştırma ve sonuçlara göre iPhone 4, iPhone 4s ve iPhone 5 modelleri davanın konusunu oluşturdu.

Açılan dava 2010-2016 yılları arasında alınan iPhone modellerini içeriyor ve sadece Kaliforniya eyaleti vatandaşları için geçerli oluyor. Apple’a açılan bu dava, Apple’ın başlatmış olduğu onarım programıyla düzelen cihazları kullanan kişileri kesinlikle etkilemiyor.