BluTV Yurt Dışında Nasıl İzlenir?

Paylaş!

BluTV ülkemizin “Online Televizyonu” sloganı ile hizmet sunan ve içerisinde pek çok özel içerek barındıran platformlardan bir tanesidir. Bilhassa S1F1R 1, BOZKIR ve MASUM benzeri içerikleri sayesinde kullanıcılarından tam puan alan BluTV, orijinal ve bağımsız yayın yapma politikası aracılığıyla izleyicilerine bütün videoları sansür uygulamadan sunmaktadır. BluTV işini ne denli ustaca devam ettirse de kullanıcılar, blutv yurt dışında nasıl izlenir? Sorusuna bir cevap aramaktadırlar.

Yurt Dışından BluTV İçeriklerine Ulaşmak

Ülkemizde telif hakkına verilen ehemmiyet gün geçtikçe daha da artıyor. Bu durum da şirketlerin anlaşma sağlayacakları muhtevaların telif önerilerine uyum sağlamaları gerektiği manasına gelmektedir. Şayet BluTV’yi ülke sınırları dışında seyretmeyi arzu ederseniz, hem ödemeyi Euro birimiyle gerçekleştirecek hem de ana sayfadaki içeriklerinin tamamına erişim sağlayamayacaksınız.

Bunun yegâne sebebi ise Türkiye’ye ait bir IP adresi kullanmıyor olmanızdır. Zira BluTV kimi içerikleri yalnızca Türkiye için satın alıyor. Hâl böyle olunca Türkiye sınırları dışında yaşamakta olan biri bu içerikleri izlemek istediği takdirde erişim mânisi ile karşı karşıya kalıyor. Bunu kısaca telif hakkı engeli olarak ifade edebiliriz.

Bütün BluTV İçeriklerine Türkiye Dışından Nasıl Erişilebilir?

Problem çözümü: Yurt dışında yaşıyorsanız, BluTV’ye ait pek çok içeriği seyredemezsiniz. Bunun sebebi bağlı olduğunuz IP adresidir. Dolaylı olarak IP numaranızı Türkiye’yle değiştirir iseniz, bütün içerikler aktif olacaktır. Bu işlemi ise yalnızca VPN programlarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Uygun bir fiyat talep eden VPN programı Express VPN adresini ziyaret edin.
  • Bütçenize uyacak bir paket seçimi yapın, sistem üzerine bir e-posta adresi girin ve ödeme aşamasını sonlandırın.
  • BluTV seyretmeyi arzu ettiğiniz ortamı “ürünler” sekmesinden yükleyin ve VPN kurulumunu yapın.
  • Tarafınıza iletilen e-posta içerisine yer alan yetkilendirme koduyla kurulum işlemini bitirin.

Uygulama içerisindeki “Selected Location” seçeneğini ziyaret edip burada Turkey yani ulusal şekliyle Türkiye sunucusunu seçerek bağlantıyı sağlayın. Tüm bu adımları eksiksiz ve sıralı bir biçimde izledikten sonra BluTV sitesini yenileyin. Bundan sonra gelinen noktada bütün içeriklere erişim sağlayabildiğinizi kendi gözlerinizle göreceksiniz.​​​​​​