Diğer Cihazlardaki Facebook Oturumları Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

Gündelik hayatımızda hepimiz farklı yerlerden facebook hesabımıza erişim sağlayabiliyoruz, kimi zamanlar hesabımıza giriş yaptığımız yerlerden çıkmayı unutmasak da bazen unutabiliyoruz. Peki diğer cihazlardaki facebook oturumları nasıl kapatılır? Eğer bu sorunun cevabını arıyorsanız öncelikle facebook hesabınıza hangi platformdan bağladığınızı belirlemelisiniz. Çünkü bağladığınız platforma göre atacağınız adımlar değişiklik göstermektedir.

Bilgisayardan Facebook Oturumları Nasıl Kapatılır?

Facebook hesabınıza bir bilgisayar aracılığıyla bağlandıysanız takip etmeniz gereken adımlar oldukça basit. Öncelikle hemen bir tarayıcıdan facebook hesabınıza erişim sağlayınız. Ardından “Güvenlik ve Giriş Ayarları” sekmesine yöneliniz. Karşınıza çıkan ekranda “Giriş Yaptığın Yerler” adında bir sekme göreceksiniz. Bu sekme de facebook hesabınıza bağlanan bütün cihazlara erişim sağlayabilirsiniz.

Akıllı Telefondan Facebook Oturumları Nasıl Kapatılır?

Facebook’a mobil uygulamadan bağlanıyorsanız ve farklı yerlerdeki oturumlarınızı kapatmak istiyorsanız yapacağınız işlem aslında oldukça basit. İlk adım olarak facebook mobil uygulamasını açın ardıdan sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın. Daha sonraki adım olarak “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine tıklayın. Açılan sekmelerden “Ayarlar” butonuna tıklayıp ilerleyeme devam edin. Karşınızda ki oluşacak sayfadan “Güvenlik ve Giriş” sekmesini seçin. Bilgisayar platformunda olduğu gibi karşınıza “Giriş yaptığın yerler” adında bir sekme açılacaktır. Buradan facebook uygulamanıza bağlanmış olan cihazları yönetebilirsiniz. Tümünü gör yazısına tıklayarak da ilgili cihazlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Farklı Facebook Oturumlarını Kapatmam Neden Önemli?

Günümüz toplumunda özellikle gençler, bir başkasının hesabını ele geçirip onun üzerinden prim sağlamaya oldukça odaklanmış durumda. Özellikle hesabınızda paylaşacakları bazı kötü amaçlı içerikler onlara farklı kazançlar sağlayabiliyor. Bu kazançlar nedeniyle kişiler hesabınızı ele geçirmek isteyebilir. Eğer sizde bunların kurbanı olmak istemiyorsanız ara ara hesabınızın güvenliğini kontrol etmelisiniz. Aksi takdir de hesabınızın çalınması durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.