En İyi Android Müzik – Şarkı Bulma Programları

Paylaş!

Bir mekanda dinlediğiniz bir şarkıyı çok sevmiş ve o şarkıyı bilmiyor olabilirsiniz. Bu şarkıyı programlar ile bulabilmeniz mümkün. Bu makalemizde en iyi android müzik – şarkı bulma programları sorunuza yanıt vereceğiz.

Şarkı Bulma Programı Ne İşe Yarar?

Bazı zamanlar beğendiğimiz fakat adını bilmediğimiz şarkılara denk gelebiliyoruz. Eğer sözlerini biliyorsak tarayıcımızdan aratmak mümkün. Bilmiyor ve bununla uğraşmak istemiyorsak şarkı bulma programları tam da bu iş için uygun. Hem Android hem de İOS için birçok şarkı bulma programları mevcuttur. Şarkıyı bulabilmesi için o şarkıyı dinletiyorsunuz ve program size hangi şarkı olduğunu söyleyebiliyor.

Musixmatch – Shazam

50 milyonu geçkin kullanıcının kullandığı uygulama olan Musixmatch dünyanın en çok şarkı sözlerini barındıran uygulamadır. Müzik dinleme programı olan Musixmatch de ayrıca bir şarkıyı veya müziği dinleterek bulabilir, istediğiniz şarkının sözlerini görüntüleyebilirsiniz. Android cihazınız için en iyi programlardan birisi diyebiliriz.

Diğer bir uygulama ise Shazam. Bu uygulamanın en güzel yanlarından biri ise güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip olması. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama ile istediğiniz şarkıyı bulabilirsiniz. Bunun için şarkı açıkken Shazam butonuna basmanız yeterli oluyor. Daha sonra uygulama şarkı ile ilgili bilgileri size ulaştırıyor. Ekstra bir özellik olarak ise bulduğunuz şarkıyı paylaşma imkanı sağlıyor.

Soundhound – Soly

Yeni çıkan bir uygulama olan Soundhound, Shazam uygulamasına oldukça benziyor. Butona bastıktan sonra uygulama sizin için şarkıyı tanımlamaya başlayacaktır. Ücretsiz olan uygulama da ayrıca belirli bir ücret karşılığında Premium üyeliğine sahip olabilirsiniz. Premium üyeliği sayesinde reklamları görmeyebilir ve bazı özelliklere sahip olabilirsiniz. Soly uygulaması ise aynı şekilde şarkıyı bulmanıza ve tanımanıza yardımcı oluyor. Diğerlerine göre daha az popüler olan bu uygulamada şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor.