Samsung Galaxy S6’da Parmak İzi Ekleme

Paylaş!

Samsung’un sevilen amiral gemisi modellerinden olan Galaxy S6, parmak izi okuyucusu ile gelen Samsung akıllı telefon modellerinden birisidir. Galaxy S5 ve Note 4 gibi telefon modellerinden bu yana parmak izi okuyucuyu kullanan marka, Galaxy S6’da parmak izi okuyucusunu entegre bir hale getirmiştir. Yani Samsung Galaxy S6’da parmak izi ekleme süreci yeniden tasarlanmış ve bu nedenle birçok kullanıcı parmak izini nasıl ekleyeceğini merak etmeye başlamıştır. Parmak izi ekleme konusunda merak edilenlere yanıt verdiğimiz yazının devamında, parmak izinin ne için kullanılabileceğine ilişkin bilgiler de bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6’da Parmak İzini Ne İçin Kullanabilirsiniz?

Samsung Galaxy S6 cihazlarda yer alan parmak izinin ana işlevi, güvenlik önlemidir. Cihazı kilitlediğiniz zaman ana ekrana ulaşmak için parmak izini okutmanız gerekir. Parmak izi okuyucusunun diğer bir kullanım şekli ise, destekleyen internet sitelerinde Samsung hesabınızla oturum açmanıza imkan tanımasıdır. Ayrıca parmak izi okuyucusunu, ödeme hizmetlerinde ekstra bir güvenlik birimi olarak da kullanabilirsiniz.

Adım Adım Samsung Galaxy S6’ya Parmak İzi Ekleme

Samsung Galaxy S6 cihazlara parmak izi ekleme işlemini adım adım ele alacak olursak;

  • İlk olarak cihazın ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Seçenekler arasından ‘Kilit Ekranı ve Güvenlik’ seçeneğine tıklayın.
  • Gelen ekranda ‘Güvenlik’ seçeneğine tıklayın ve açılan seçenekler arasından ‘Parmak İzi’ seçeneğine dokunun.
  • Gelen yeni ekrandaki seçeneklerden ‘Parmak İzi Ekle’ butonuna tıklayın.
  • Kullanmak istediğiniz parmağınızı yönergelere uyarak cihaza okutun ve ekrandaki grafiğin %100 oranına kadar dolmasını sağlayın.
  • Parmak izinizi tanımladıktan sonra, parmak izinin okunamaması halinde kullanabileceğiniz bir şifre oluşturun.
  • Şifreyi oluşturduktan sonra, gelen ekranda ‘Parmak İzini Ekran Kilidi Olarak Kullan’ seçeneğine basın.

Tüm bu işlem adımlarından sonra ekran kilidini açarken tanımladığınız parmak izinizi kullanabilirsiniz.

Eklenen Parmak İzlerini Nasıl Silersiniz?

Eklediğiniz parmak izinin sistem tarafından tanınmaması halinde, yeni bir parmak izi tanımlamadan önce eski parmak izini silmeniz gerekiyor. Çünkü cihaz en fazla 3 parmak izi tanımlamaya izin veriyor. Bunun için Ayarlar> Kilit Ekranı ve Güvenlik> Parmak İzleri yolunu izleyin. Kaydettiğiniz parmak izini listede bularak tıklayın ve ‘Parmak İzini Sil’ seçeneğine basın.