Facebook’ta Engellendiğinizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Paylaş!

Facebook milyarlarca kullanıcıyı barından devasa bir sosyal medya organı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün bile Facebook sosyal medya organlarının arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Facebook amaç olarak arkadaşların birbirini ekleme ve artık yeni insanlarla da tanışma noktasıdır. Zaman zaman insanlar bu sosyal medya organı üzerinden birbirlerini engelleyebilirler. Ancak engellenen kişi bu durumun farkında olmayabilir. Bu gibi durumlarda facebook’ta engellendiğinizi nasıl öğrenebilirsiniz? Sorusu mevzu bahis olmaktadır.

Kafa Karıştıran İki Farklı Durum

Facebook platformu üzerinde birisi engellediğinde ya da hesabını dondurduğunda aynı durum yaşanmaktadır. Bu kullanıcılar açısından kafa karıştırıcı bir hal almaktadır. Kullanıcı her iki duruma karşı da şüpheyle yaklaşmaktadır. Ancak birisinin kişiyi engellediğinde veya hesabını dondurduğunda bazı püf noktalarla bu durum ayırt edilebiliyor.

Engelleme Olup Olmadığını Anlamanın En Etkili Yolu

Bir kullanıcının karşı tarafı engelleyip engellemediğinin en iyi tespit yolu bu kişinin hesabını teyitlemekten geçer. Eğer Facebook kullanıcısı hesabını dondurmuş ise hesabı arattığınızda karşınıza hiçbir şekilde çıkmamaktadır. Dolayısıyla başka bir hesap üzerinden bu kişi aratılmalıdır. Bu arama sonucunda kişinin profili çıkıyor ise o kişi karşı tarafı engellemiş demektir. Ancak bütün aramalara rağmen kişi çıkmıyorsa o zaman ortada bir engelleme durumu olmayıp, kişi muhtemelen Facebook üzerinde yer alan hesabını bir süreliğine ya da kalıcı olarak kapatmıştır.

Nasıl Kişi Araması Yapabilirim?

Facebook üzerinde arama yapılan kişi bazen isim ve soy isim yazılarak bulunamayabilir. Çünkü aynı isim ve soy isimle birçok kişi yer alabilir. Eğer ortak arkadaş da yoksa Facebook bazen bu kişiyi karşınıza çıkaramayabilir. Bu yüzden kişinin çıkması için arama kısmına biliniyorsa kişinin cep telefonu ya da e-posta adresi yazılarak kişiye erişim sağlanabilir.