Huawei EMUI Arayüzü İle Gündemde

Paylaş!

Huawei EMUI Arayüzü İle Gündemde. Çin’in dünyaca ünlü telefon markası Huawei, büyük bir popülerlik yakaladı. Buna bağlı olarak Huawei tarafından geliştirilen EMUI arayüzü de sıkça kullanılmaya başlandı. Huawei, EMUI arayüzünün dünyada 470 milyon kişi tarafından kullanıldığını söylüyor. Toplam 217 ülkede faaliyet gösterdiği düşünülürse, 470 milyon aktif kullanıcı rakamının çok da abartılı olmadığı ortaya çıkıyor.

EMUI 217 Ülkede 77 Farklı Dilde Hizmet Veriyor

Merkezi, Çin’in Shenzen şehrinde bulunan ve dünya cep telefonu pazarında lider konuma yükselen Huawei ve onun alt markası Honor, pozisyonunu kararlı bir biçimde koruyor. Huawei tarafından geliştirilen android işletim sistemi EMUI, cep telefonlarına olan ilgiye paralel bir şekilde yükseliyor. Huawei şirketi, dünya genelinde, 217 ülkede hizmet verdiklerini ve EMUI arayüzünü günlük 470 milyon kişinin kullandığını açıkladı. Şirket, bunu geliştirdikleri arayüzün sağladığı avantajlara bağlamayı da ihmal etmiyor.

Huawei Tüketici İş Grubu Yazılım Bölümü Başkanı Wang Chenglu ” EMUI, günlük 470 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor.” dedi.

Konuyla ilgili bir basın etkinliği düzenleyen şirket, android işletim sistemi EMUI’nin 217 farklı ülkede ve 77 farklı dilde hizmet verdiğini ve günlük 470 milyon kişi tarafından kullanıldığını bildirdi.

Şirket, işletim sistemlerinin sahip olduğu avantajların altını çizdi. Buna göre, EMUI giderek gelişen bir arayüz.

  • EMUI 5: Basit ve kolay arayüz tasarımına sahip
  • EMUI 8,2: GPU Turbo özellik
  • EMUI 9: Link Turbo
  • EMUI 9,1: Geliştirilmiş dosya sisteminin yanı sıra ark derleyicisi gibi özelliklerin altını çizen şirket, EMUI arayüzün neden çok fazla tercih edildiğini açıkladılar.

Adından sıkça bahsettiren teknoloji devi Huawei, Samsung ve Apple gibi devler karşısında artık çok daha güçlü. 2018 yılında Apple’e geride bırakan Huawei tam 109 milyar dolar kar etmeyi başarmıştı. Bugün de sürekli kendisini yenileyen ve sıra dışı tasarımlarla müşterisini memnun eden şirket ülkemizde de tercih edilen bir marka olmayı başarıyor. Bilindiği gibi Huawei, hem İzmir hem de İstanbul’da mağaza açtı. Andorid işletim sistemi olan EMUI’nin 407 milyon kişi tarafından kullanılması, markanın gücünü gösteriyor.