Huawei’nin İşletim Sistemi Hazır

Paylaş!

Huawei’nin İşletim Sistemi Hazır. En sık kullanılan arama motoru olan Google tarafından Android işletim sistemleri arasında kendine yer edinemeyen Huawei çareyi yeni bir işletim sistemi temin etmekte buldu. Çin kuruluşlu şirket yeni bir işletim sistemini hayata geçirme kararı almış ve Çin’de test etmeye başlamış. Bu konuda söylentilerin şirket tarafından yalanlanmamış olması gerçek olması ihtimalini ise artırıyor.

Açıklama Gelmesi

Perşembe günü yapılan bir açıklamada Android işletim sistemine rakip hatta onun yerine geçecek bir işletim sistemi çalışması olduğu üst düzey bir yetkili tarafından açıklandı. HongMengOS olarak adı verilen işletim sisteminin şuan deneme aşamasında olduğu ve yayınlanma tarihinin ise oldukça yakın olduğu bildirildi. Yapılan başka bir açıklamada ise şirketin beklenen geri dönüşümü alması halinde markalaşma sürecine de hemen gireceği söylentiler arasına eklendi.

ABD sınırları içerisinde kara listeye alınan şirket izinsiz çalışma yapamamasından dolayı zor günler yaşamaya başlamıştı. Bu konuda yapılan bazı yaptırımlar sonucunda Google ile masaya oturan şirket bu kararı kısa bir süre içerisinde aldı.