İnstagram’dan Engel Var

Paylaş!

İnstagram’dan Engel Var.Birçok bulaşıcı hastalığın kökünü kurutmaya yönelik bebeklik dönemlerinde ya da yetişkinlik dönemlerinde yapılan aşılar günümüzde eleştirilere maruz kalmaktadır. Güvenirliliği, amacı, uygun olup olmaması gibi hashtagler sosyal medya ortamlarından biri olan İnstagram’da da paylaşılmaktadır.

Önlem Alınacak

Sosyal medya platformu İnstagram aşı ile ilgili olumsuz algı yaratılması, bu konuda paylaşım yapılmamasını ve bundan sonra konuyu içeren paylaşımları engelleyeceğini belirtti.

İnstagram’da neden böyle bir önlem alınması gerektiğini açıklayan yetkili İnstagram yöneticileri; Dünya Sağlık Örgütünce, aşılar konusunda yapılan yanlış bilgilendirmelerin aşının öneminin yitirilmesine yol açtığını oysaki aşının hayat kurtarma etkisinin çok olduğu yönündeki açıklamaları sebep olarak gösterildi. Dünya Sağlık Örgütü yasal olarak aşılar hakkında yanlış bir açıklama yapmadığı müddetçe İnstagram’da paylaşılan aşı hakkındaki kulaktan dolma yanlış bilgi hastanglerin engelleneceği bilgisi basın aracılığı ile paylaşıldı.

İnsanların yanlış bilgilendirme yapması ile sistemin karıştırılmasını önlemeye yönelik alındığı, yanlış bilgilendirme içeriklerine bir makine yardımı ile erişileceği ve bu paylaşımların kesinlikle engelleneceği bilgisi İnstagram kullanıcıları tarafından olumlu karşılandı.