Sony’den PlayStation Açıklaması

Paylaş!

Sony’den PlayStation Açıklaması.Ünlü marka Sony yaptığı açıklamada Playstation 5’in kilit noktasının ultra hız sistemine sahip olacağını belirtti. Bir Sony sözcüsü tarafından yapılan analizlere göre, PlayStation 5’teki yeni süper gücün hızlı depolama kapasitesi ve veri erişim sisteminin yeni konsol için en temel öge olacağı belirtildi.

Son Trend PlayStation

Sony’nin son trend ve yeni nesil PlayStation için en gelişmiş SSD’ler kullanacağı daha önceden biliniyordu. Son yapılan açıklamalara bakıldığında PlayStation 5’in en dikkat çekici ve farklı özelliğine sahip olan SSD depolama alanına yer vereceği değerlendiriliyor. Sony, gelişen bu teknolojinin oyunların seyrini değiştireceğine tüm gücüyle inanıyor ve görünüşe göre şirket, bu konunun önemi hakkında oldukça ısrarcı davranıyor.

Mark Cerny, PlayStation 5’le ilgili genel özellikleri geçen ay bazı gazeteciler ile net olarak paylaşmıştı. Bu özellikler arasında yeni nesil oyun konsollarının sahip olacağı SSD sabit disklerin oyunların farklı bir şekilde kaderini değiştireceğini söylemesi merak konusu uyandırmıştı. SSD’lerin PC’ler için üretilen piyasadaki en hızlı sabit disklerden daha üstün bir performansa sahip olacağı konuşuluyor.