İnternet Probleminin Olmazsa Olmaz İlacı VPN

Paylaş!

İnternet Probleminin Olmazsa Olmaz İlacı VPN

Gün geçmiyorki bir güvenlik sebebi ile konulan internet yasağıyla daha karşılaşmayalım. 4 Kasım gece saat 01:00 sularında başlayan sosyal medyaya ulaşımda kısıtlama ile kendini gösterdi. Facebook, Twitter, Youtube ve ilginçtir ki Whatsapp gece saatlerinde başlayan engellemeyle ulaşılamaz hale geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ ın açıklamasına göre bu kesinti güvenlik sebebi ile ve çok uzun sürmeyeceği yönünde. Kesintiler ile ilgili soruya Başbakan : “Güvenlik için uygulamalardır. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner.” şeklinde açıklama yaptı.

Bu süre zarfında internet üzerinden işlerini yürüten, iletişimini sağlayan ve ya haber alma hakkına kavuşmak isteyenler için internete özgürce giriş anahtarı diyebileceğimiz VPN eklentilerine göz atalım. Henüz VPN eklentisi kurmadıysanız aşağıda önerdiğimiz eklentilere göz atabilirsiniz. Eklenti başlıklarına tıklayarak ilgili siteye gidebilirsiniz.

1. ZenMate

zeenmate

Türkiye’de en çok tercih edilen VPN eklentilerinden biri olan ZenMate hem ücretli hem de ücretsiz versiyona sahip. Ücretsiz versiyonu ile de işinizi görebileceğinizi söyleyebiliriz. Windows ve Mac için de uyumlu olan ZenMate Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera için de eklenti desteği mevcut.

2.Opera

opera-tarayici

Bir tarayıcı olan Opera Windows ve Mac te çalışabiliyor. Yapmanız gereken Opera tarayıcısını bilgisayarınıza indirmek ve Tercihler > Gizlilik ve Güvenlik kısmından VPN hizmetini açmanız. Bu şekilde ücretsiz ve sınırsız olarak  VPN hizmetini alabiliyorsunuz.

3.Hola VPN

hola-vpn

Eğer Opera tarayıcı kullanmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz güzel bir alternatif. Windows ve Mac ile kalmayıp Xbox, PlayStation ve Apple TV’ e kadar geniş bir yelpazede kullanabileceğiniz Hola VPN ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir  VPN hizmeti.

Erişim engelinin uzaması internet üzerinden iş yapanların da işlerinin aksamasına neden oluyor. Umuyoruz ki internet erişim engeli biran önce kaldırılır ve normal bir şekilde internete girebiliriz.