Profesyonel Drone’culara DJI Inspire 2

Paylaş!

Profesyonel Drone’culara DJI Inspire 2

Drone piyasasının en başarılı firması olan DJI kendi tabirleri ile şu ana kadar üretilmiş en iyi drone Inspire 2′ yi tanıttı.

İlk çift kameraya sahip olan drone DJI Inspire 2, profesyonel film yapımcılarının yeni gözdesi olabilecek kapasitede tam 5.2 K çözünürlükte. İkinci kamera daha çok drone operatörü için tasarlanmış bir nevi yol kamerası olarak kullanılıyor ve sürüşü kolaylaştırıyor. Ana kamera da 3 farklı yöne hareket edebiliyor.

DJI, yeni geliştirdiği görüntü işleme teknolojisi CineCore 2.0 kullanıyor. 4.2Gbps bitrate hızında videolar kaydedebilen drone, Zenmuse X4S ve X5S kamera modellerine sahip. 30 MP çözünürlükte fotoğraf ta çekebiliyor. Aşağıdaki videodan ürünün tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

Sadece 4 saniyede 80 km hıza çıkabilen drone saatte 108 km hıza çıkıyor ve çift batarya sistemi sayesinde 27 dakika uçuş yapabiliyor. Canlı yayın yapabilme özelliğine de sahip cihaz 7 km çapında kontrol edilebiliyor. Bu çok yetenekli drone DJI Inspire 2 fiyatı yaklaşık 3000 dolar.

DJI bir diğer meşhur drone’u DJI Phantom 4 Pro özelliklerini de aynı gün duyurmuştu aşağıdaki haberden onun da bilgilerine ulaşabilirsiniz.

DJI Phantom 4 Pro Hakkında Tüm Detaylar