Xiaomi Black Shark Skywalker Ortaya Çıktı

Paylaş!

Xiaomi Black Shark Skywalker Ortaya Çıktı. Xiaomi firmasının üçüncü nesil telefonu olarak piyasaya çıkması beklenen Black Shark Skywalker, etkileyici performansı ile Geekbench’te ortaya çıktı. Üretim öncesi prototiplerinin ortaya çıkmasına karşın cihaz hakkında pek çok bilgi edinebilmek mümkün. Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Xiaomi firması, ortaya çıkan sızıntıya göre oyun odaklı yeni bir akıllı telefonun üzerinde çalışıyor.

Bir kaç ay önce şirketin ikinci nesil telefonu olarak bilinen Black Shark Helo da oyun telefonu olarak üretilmiş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Bu modelini geliştirmek isteyen firma, Black Shark Skywalker adını verdiği üçüncü nesil oyun cihazının çalışmalarına başladı. Geekbench’ten sızdırılan görüntüye göre, Black Shark Skywalker modelinin bir önceki modele nazaran en büyük farklı işlemci sistemi olacak.

Yeni modelde Snapdragon 855 işlemcisinin yer alacağı Geekbench’te yer alan görselde gözler önüne seriliyor. İşletim sisteminin yanı sıra Android 9.0 Pie işlemci sistemi ile de kutusundan çıkacak olan yeni model, oyuncuların beklentilerini karşılayacak.

 Üçüncü Nesil Oyun Telefonu: Black Shark Skywalker

 Geekbench’te yer alan ve basına sızdırılan görselde yeni modelin 8 GB’lık RAM alanına sahip olacağı görülüyor. Cihaz için diğer özellikler henüz netleşmemiş olsa da tek çekirdekli performansı 3.494, çoklu çekirdek performansı ise 11.149 puan alarak verimli bir çalışma göstereceği söylenebilir. Gelecek yıl ile beraber hemen hemen bütün amiral gemilerde Snapdragon 855 işlemcili akıllı telefonların olması bekleniyor.

Black Shark Helo’ya olan ilginin azalması durumuna yönelik, yeni modelini Snapdragon 855 işlemci sistemi ile devreye sokan Çinli telefon üreticisi, tüketicilerinin dikkatlerini yeniden kendisine çevirebilir. Oyun telefonu olarak bu zamana kadar birinci nesil ve ikinci nesil olmak üzere iki seri üretimi yapan Xiaomi firması, üçüncü nesil modellerinin hepsinde Snapdragon 855 işlemci sistemini kullanacak.

Bu durum da diğer markaların üretim yaptığı telefonlara olan ilgiyi kendi üzerinden çekmesinin önüne geçecek. Firma, Mi Mix 3 5G ile yakın tarihlerde tanıtımının yapılması beklenen bu yeni modeli için hazırlık aşamasına geçti. Geekbench’ten gelen görüntü ise cihazın beklentileri karşılayacağı yönünde.