Samsung A3 Core Özellikleri

Paylaş!

Akıllı mobil dünyasında yenilikleri ile gündemden düşmeyen Samsung, fiyatı çok uygun olan Galaxy A3 Core’u piyasaya tanıttı. Samsung A3 Core özellikleri açısından incelediğinde, uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkıyor. Uygun fiyatlı telefon almak isteyen bireyler için tasarlanan bu telefon ihtiyaçları karşılayacak gibi duruyor.

Samsung, Galaxy A01 modelini ve Galaxy M01 modelini yeniden yapılandırma yoluna giderek Galaxy A3 Core’u oluşturdu. 5.3 inç büyüklüğünde olan, HD görüntü kalitesi sunan, kalın çerçeveleri bulunan ekranının üst bölmesinde yer alan 5 MP bir ön kamera bizleri karşılıyor. Telefonun arka yüzeyinde ise, 8 MP çözünürlüğe sahip bir kamera yer alıyor. Ayrıca 16 GB hafızası ve bunun artırılabilir kapasiteye sahip olması depolama alanını genişletiyor.

Samsung A3 Core
Samsung A3 Core Özellikleri

Tasarımı

Mavi, kırmızı ve siyah renk seçenekleri bulunan bu telefonun büyüklüğü 5.3 inçtir. Arka yüzeyinde 8 MP kamera ve flaş yer alıyorken, ön yüzeyinde 5 MP kamera yer alıyor. Ön yüzeyin sağ tarafında güç tuşu yani telefonu açıp kapatma ve kilit açma tuşu bulunuyorken, hemen üstünde ses açma ve azaltma tuşları yer alıyor.

Teknik Özellikleri

Samsung Core A3 teknik özelliklerini incelediğimizde;

  • Ekran: 5.3 inç
  • İşlemci: Media Tek MT6739
  • Ram: 1GB
  • Depolama Alanı: 16 GB (hafıza kartı destegide vardır)
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Arka Kamera: 8 MP
  • Batarya: 3000 mAh
  • Ağırlık: 150 gram

Samsung Core A3 bu özellikler karşımıza çıkıyor. Bataryanın 3000 mAh olması batarya kapasitesinin ortalama düzeyde olmasını yansıtıyor. 3.5 mm’lik kulaklık girişi bulunan Samsun Core A3 telefonunda çift SIM kartı girişi yer alıyor.

Bu da iki SIM kartını aynı anda kullanma olanağı sağlıyor. Ayrıca 4X dijital zoom özelliğine sahip olduğunu ve full HD video kaydı alabildiğini de unutmamak gerekir. Bu özellikler değerlendirildiğinde ortalama bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Tüketicilerin rahatça kullanacağı bu model giriş seviyesi niteliğindedir. Son derece, mütevazı, kullanışlı ve uygun olan fiyatıyla geliştirilen bu telefon oldukça tercih edilecek gibi duruyor.