Sony’den Oyun Severlere Müjdeli Haber Geldi

Paylaş!

Sony’den Oyun Severlere Müjdeli Haber Geldi. Oyun sektöründe son yılların yaşanan oyun konsolu çılgınlığı başlatanlardan biri olan Sony, diğer firmaları kıskandıracak bir oyun özelliğinin patentini alıyor. bu sayede bir çok firmayı zora sokmayı planlan Sony yetkilileri oldukça heyecanlı görünüyor.

Sony Patent Başvurusunda Bulunuyor

Sony Interactive Entertainment, yeni bir patent için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Bürosu’na başvuruda bulunuyor. Yapılan açıklamada oyun oynarken yaşanan ekran yükleme sorunlarının çözüleceği yönünde geliyor. Yakın tarihte çıkacak olan PlayStation 5’de bu özelliğin olabileceği konuşulurken, PlayStation 5 Pro ve 6 da bu özelliğin kesinlikle olacağı bildiriliyor. Alan geçişlerinde parça parça olan ekran yüklemeleri bu yenilik ile son bulacak gibi duruyor. Eğer gerçekleştirilebilir ise açık dünya oyunları yükleme olmadan kolaylıkla oynanabiliyor olacaktır.

Patent dosyasında akıcı bir oyun dinamiği için yazılım ortaya çıkarıldığı oyunda bulunan sınırların saptandığı ve oyun karakterlerinin pozisyonlarını hesaplandığı söyleniyor. Tek amacın kesintisiz bir oyun olduğunu söyleyen Sony yöneticileri patenti almak için çabalıyor. Bu sayede Sony, rakip firmaların önüne geçmiş oluyor.