Sony’den Yenilik Adımları

Paylaş!

Sony’den Yenilik Adımları.Sony kullanıcılarını sevindirici yeni gelişmelere imza atmayı hedefliyor. PSVR kullanıcılarının canlı aktiviteleri izlemesine imkan tanıyan ve kendi avatarını arkadaşlarının oyunlarına eklemeyi sağlayan iki ayrı yeni özelliğini patentledi. Sony’nin oluşturduğu iki adet patent dosyası ile kullanıcılar farklı imkanlardan yararlanabilecek. Bu patent dosyalarından biri PSVR kullanıcılarının canlı etkinlikleri izlemesine olanak tanıyacak, diğeri ise kullanıcıların kendi avatarlarını arkadaşlarının görebilmesini sağlayacak.

Bu iki dosya 2017 ve 2018 yıllarında patentlenmişti fakat birkaç gün önce ortaya çıktı. Canlı etkinliklere özel olan patentte kullanıcılara sanki oradaymış hissi verilmek isteniyor. Bu düşünce gerçekleşirse orada bulunan seyirciler etrafında başka kişilerde varmış gibi, etkinliği sanki yerinde izliyormuş gibi hissedecek.

İkinci patent dosyasının özelliği ise oyun oynarken arkadaşlarınızın sizi görmelerini sağlaması olacak.

Patentler Hayata Geçirilecek Mi?

Patent dosyalarının her zaman hayata geçmemesi bu patentlerin de hayata geçip geçmemesi konusunda bizi düşündürüyor. Yine de Sony’nin bu yenilikleri gelecekle ilgili planları arasında bulunuyor. Sony’nin PSVR konusunda gelecek hedefinde bu ayrıntılı projelerin var olduğunu söyleyebiliriz.