Spotify Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Çevrim içi müzik dinleme hizmeti şeklinde en fazla kullanıcıya sahip olan spotify çevrimdışı nasıl kullanılır? Spotify çevrimdışı modu ile Spotify’dan kolay bir biçimde İnternet olmasa bile şarkı dinlenebilir. Spotify uygulaması, Premium üyelerinin beş tane cihaza kadar, cihaz başına yaklaşık olarak 10 bin şarkı indirilmesine olanak sağlamaktadır. Ancak şarkıların indirilmesinden sonra Premium hesabın iptal edilmesini önlemek adına uygulama bazı özel önemler almış vaziyettedir. Bundan ötürü de üyelik esnasındaki kurallara da çok dikkat etmek gerekmekte.

Spotify Şarkı İndirme Alternatifi ile Spotify İnternetsiz Şarkı Dinleme İşlemi

Spotify uygulamasında İnternet olmadan müzik dinlemek isteniyor ise aşağıda bulunan Spotify uygulamasını indirme etaplarıyla müzikleri indirerek dinlemek mümkündür. Spotify uygulamasını internetsiz kullanma aşamaları;

  • Telefondan ve tabletten şarkıları indirmek adına Kütüphaneye gidilmeli ve Şarkılar, Çalma Listeleri, Sanatçılar, Albümler ya da Podcast kategorisinden biri seçilmelidir.,
  • En üstte yer alan ”İndir” alternatifi bulunmalı ve açılmalıdır,
  • Podcast kısımlarını indirmek adına başlığın yanında yer alan oka tıklanmalıdır,
  • Masaüstünde podcast ya da albüm indirmek mümkün değildir. Fakat çalma listelerini ya da kaydedilen bütün müzikler indirilebilir. Cep telefonu gibi, sağ üst bölümde yer alan ”İndir” alternatifini bu işlemler adına kullanmak mümkündür.

Çevrimdışı Modunu Test Etme

Spotify uygulaması kullanılırken müzikleri çevrimdışı dinlemeden emin olmak isteniyor ise; Ayarlar> Oynatma> Çevrimdışı kısmına geçiş yapılmalıdır. Çevrim içi kalınmak isteniyor fakat verilerin takip edilmesi istenmiyor ise de Ayarlar> Veri Tasarrufu kısmına gidip müzik niteliği düşürülerek tasarruf sağlanabilir.

Spotify Premium ile Çevrimdışı Özellik

Spotify uygulaması ücretli premium hesabının yanı sıra ücretsiz versiyona da sahiptir. Bu alternatifte ücretsiz bir biçimde müzik dinlendiği gibi karışık çalma türü özelliklerden faydalanılabilir. Ancak ücretsiz versiyon sınırlı olduğu gibi belirtilmiş olan 10 bin müzik indirme işlemlerini de desteklememektedir. Bundan ötürü eğer çevrimdışı Spotify keyfi yaşanmak isteniyorsa premium hesaba sahip olunması gerekmektedir.

03 Mart 2019 tarihi itibarıyla aylık olarak 14 TL’lik bir ücrete sahip paket satın alınabilir. Paket içerisinde istenen parça dinlenebilir, çevrimdışı müzik dinlenebilir, reklam kesintisi bulunmamakta, kısıtsız atlama hakkı, yüksek nitelikli ses gibi özelliklerden yararlanılacaktır.