Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Paylaş!

Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Günümüzde ev temizliği için çok memnun edici teknolojiler geliştirilmektedir. Bunlardan birisi de bu yazımızda incelediğimiz Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge.

Akıllı haritalama sayesinde evinizin odanızın anlık planını çıkartarak düzenli bir temizlik yapan cihaz Mi Home uygulaması sayesinde bütün işi akıllı telefonunuzdan yapabilmenize olanak sağlıyor.

İsterseniz belli bir alanı temizletebilir, isterseniz de uzaktan kumanda özelliği ile kendiniz yönlendirerek de süpürme yapabilirsiniz. Ayrıca her gün belirlediğiniz bir saatte düzenli temizlik programı ayarlayabilirsiniz. Evde olmasanız bile telefona kurduğunuz uygulama ile temizliği başlatabilir ve bitirebilirsiniz.

3800 gr ağırlığa ve 5200 mAh pil gücüne sahip süpürgenin tepesinde bulunan lazer sensör saniyede 1800 defa 360 derece tarama yapmaktadır. Cihazın altında ve önünde bulunan diğer sensörler yardımı ile çarpma veya düşme yapmamaktadır.

1800 Pa süper emiş gücü ile parkeleri olduğu kadar halıları da güçlü bir şekilde temizlemektedir. Shaggy halılarda halıya çıkarken zorlanmakta, patinaj çekmekte bazen de çıkamadığı zaman hata verip durmaktadır. Eğer yüksek bir halınız yoksa parke ve halı temizliğini günlük olarak yaparak sizi temizlikte memnun edecektir.

Bataryası temizlik anında biter ise şarj istasyonuna giderek kendini şarj eder ve temizliğe kaldığı yerden devam eder. Bataryası yaklaşık olarak iki buçuk saat gitmektedir. Bu da evinizin temizlemesi için yeterli bir süredir.

0,45 Litre olan temizlik atık kutusu pratik bir şekilde çıkmakta ve ürün ile birlikte gelen temizleyici fırça ile kolayca boşaltılabilmektedir.

Ürünün sağlığını da yine Mi Home uygulamasından takip ederek cihazın ana temizlik fırçasının, mini döner fırçasının ya da sensörlerin kirlilik yüzdesinin bilgilerini görebilmektesiniz. Uygulama size kaç dakikada kaç metrekare alan temizlediğini ve ne kadar pili kaldığını göstermektedir.

Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge İncelemesi için Çin’den sipariş verdiğim ve bir kaç aydır da kullanarak uzun performans testine tabi tuttuğum ürün hakkında merak edilenleri detaylı olarak cevapladım.
Ürünün teknik bilgileri ve daha fazlası yazımızda ve aşağıdaki youtube videomuzda mevcuttur.