Torrent Sitelerinde Zararlı Bir Yazılım Keşfedildi

Paylaş!

Torrent Sitelerinde Zararlı Bir Yazılım Keşfedildi.Her geçen gün yeni bir dolandırıcılık sistemi ile insanları maddi bir külfetin altına sokan siber suçlular, bu işlemi nispeten daha kolay bir şekilde yapabilecekleri Pirate Bay içerisinde şanslarını deniyorlar. Kaspersky Lab tarafından yapılan incelemelerde Pirate Bay tarafından devreye sokulmuş olan ve torrent siteleri içerisinde yer alan zararlı bir yazılım keşfedildi.

PirateMatryoshka

Torrent siteleri içerisinde yer alan bu zararlı yazılım neredeyse sonsuz sayıdaki işlevselliği, gizli olması ve çok sayılı bir katma sahip olması nedeni ile adeta matruşkaya benziyor. Torrent kullanıcılarının kimlik bilgilerini çalan zararlı yazılıma PirateMatryoshka adı verilmiş durumda.

Kaspersky Lab Açıklaması

Kaspersky Lab’de Güvenlik Uzmanı olarak çalışan Anton Ivanov, Anadolu Ajansı’na konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Bilgisayarlara reklam yazılımı kuran bu zararlı içeriğin torrent kullanıcılarına yönelik saldırıya geçmesi ile beraber kimlik bilgilerinden olduklarını söyleyen Ivanov, torrent kullanıcılarının hem cihazlarını hem de kimlik bilgilerini koruma altına alabilmek için yanlızca resmi sayfalarda yer alan yazılımları indirmeleri gerektiğinin altını çizdi.