Adidas Atık Plastikleri Üretimde Geri Dönüştürüyor

Paylaş!

Adidas Atık Plastikleri Üretimde Geri Dönüştürüyor.Dünyanın doğal dengesini bozan çevresel kirlilikler dünya gündeminde önemli bir yere sahip. Bu konuda gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleriyle çevre kirliliği hakkında insanları bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Bunun yanı sıra büyük firmalar farkındalık yaratmak amacıyla atık ürünleri kullanarak bütün dünyaya güçlü bir mesaj verebiliyor. Son olarak Alman devi Adidas atık plastikten ürettiği ayakkabı modeliyle öne çıktı.

Adidas Atık Plastiklerden Ayakkabı Yaptı

Parley for the Oceans kurumuyla birlikte hareket ederek çalışmalarını sürdüren Adidas, okyanusa ilerlemesi durdurulan plastik atıkları geri dönüştürdü. Bu dönüşüm sonucunda elde edilen malzeme Adidas’ın yeni ayakkabı modelinin ham maddesi olarak kullanıldı. Boya ve çeşitli kimyasalların kullanılmamasıyla üretilen ayakkabı oldukça özgün bir görünüm oluşmasını sağladı.

İmalat sürecindeki enerjinin daha az kullanılıyor olması bu tekniğin önemini gözler önüne serdi. 2019 Bahar kreasyonu özelinde üretilen bu yeni model için şimdiden çok sayıda sipariş verildi. Deniz ve çevre kirliliği konusunda bütün dünyaya güçlü bir sosyal mesaj veren firma, benzer çalışmalarının gündemde olduğunu ve yeni projelerin uygulanacağını açıkladı.