Adobe’den Kullanıcılara Uyarılar Geldi

Paylaş!

Adobe’den Kullanıcılara Uyarılar Geldi.Creative Cloud kullanıcıları Adobe’den bir mail aldılar. Uyarı mahiyetinde olan bu mail, kullanıcıların eski sürümleri hakkında yapılması gereken güncellemeleri içeriyor.

Adobe, Creative Cloud kullanıcıları için gönderilen mailde potansiyel risklerin üçüncü parti olan uygulamaların tarafından ihlal edilmesini anlatıyor. Creative Cloud kullanan tüm kullanıcıların son iki güncellemeyi mutlaka yapması gerekti konusunda uyaran Adobe, Twitter üzerinden gelen şikâyete de yanıt veriyor.

Dolby’den Adobe’ye Dava

Apple Insıder yaptığı açıklama da Adobe’nin son zamanlarda Creative Cloud uygulamasına ait eski sürümleri durdurduğunu söylüyor. Creative Cloud’ un eski sürümlerini kullanan kişilerin artık lisanslı olmadığını ve son sürümlerin nasıl indirileceğini rehberlerden öğrendiklerini bildiriyor.

Tüm bu açıklamalar karşında açıklama yapmayan Adobe, üçüncü parti ihlalleri konusunda hala sessiz kalaya devam ediyor. Creative Cloud kullanıcılarına gönderilen uyarı maillerinin ise hangi davadan kaynaklı olarak gönderildiği hala tartışılıyor.

Adobe’ye açılan diğer bir davanın ise Dolby’e ait olduğu konuşuluyor. Adobe’nin Dolby’e ödemeye yapmadan onun teknolojilerini kullanamayacağı davanın konuları arasında geçiyor. Adobe ise tüm bu suçlamaları reddediyor.